Odpływ liniowy czy brodzik – Co sprawdza się lepiej?

odpływ liniowy czy brodzikBrodzik czy odpływ liniowy? Oto jest pytanie!

Wanna nie sprawdza się w każdej łazience – w małym pomieszczeniu przytłacza aranżacje i sprawia, że staje się ono klaustrofobiczne. Wtedy dobrze jest wybrać brodzik lub odpływ liniowy. Jakie są różnice w tych rozwiązaniach?

Odpływ liniowy podkreśla nowoczesny design wnętrza!

Odpływ liniowy jest komfortowym rozwiązaniem, które idealnie wkomponuje się w aranżację, zwłaszcza tę nowoczesną. System ten optycznie powiększa łazienkę, tym samym nadaje się nawet do najmniejszych pomieszczeń. Do jego montażu najlepiej zaangażować profesjonalistów, którzy pomogą zaplanować rozkład łazienki. Decydując się na odpływ liniowy można ujednolicić wysokość posadzki na całej powierzchni łazienki, dzięki czemu łatwo dostosować wnętrze do osób starszych i niepełnosprawnych.

Z czego może być wykonany odpływ liniowy?

Kabina prysznicowa nabierze niepowtarzalnego charakteru, jeśli w miejscu brodzika zostaną zamocowane płytki gresowe, ceramiczne lub kamień. Do tego, można niemal dowolnie zaplanować wymiary kabiny, gdyż nie trzeba dostosowywać się do dostępnych na rynku rozwiązań. Przez to odpływ liniowy będzie idealny do łazienki na poddaszu, w której występują skosy.

Odpływ liniowy – jak on działa?

Na posadzce w obrębie kabiny prysznicowej, oprócz płytek zamocowana jest także podłużna rynienka. Przykryta jest ona kratką lub maskownicą, dzięki czemu wtapia się ona w tło płytek. Rynienka (nazywana kanałem) zbiera wodę i kieruje ją do odpływu.

Brodzik – klasyczny

Brodziki są dostępne na rynku od lat, dostosowując się do potrzeb użytkowników. Na rynku można znaleźć modele o różnym metrażu i kształcie, przez co nie ma problemu z dopasowaniem sprzętu do nawet najbardziej wymagającej łazienki. Brodzik może być wykonany m.in. z akrylu, ceramiki lub kamienia. Dużą zaletą głębokich brodzików jest to, że można robić w nich pranie lub kąpać małe dziecko.

Kształt i głębokość brodzika

Brodziki mogą być okrągłe, półokrągłe i prostokątne. W łazience z wieloma wnękami lub w niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się półokrągłe modele. Najczęściej brodziki dostępne są w wymiarach 80×80, 90×90 lub 100×100 cm. Równie ważnym aspektem jest głębokość brodzika, zazwyczaj wynosi ona od 4 do 30 cm.

Brodzik a odpływ liniowy – jak kształtują się ceny obu rozwiązań?

Cena za odpływ liniowy może zaczynać się od 200, a kończyć nawet na 10000 przy designerskich produktach. Z kolei brodzik można kupić za kwotę w zakresie 1001000 . Różnica w cenie pojawia się głównie ze względu na wykorzystane materiały do stworzenia produktu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo