Ochota na nowy samochód? Kalkulator kredytowy pozwoli ustalić optymalną ratę

Nowy samochód lepiej kupić na raty. Pomoże w tym kalkulator.

Auto stało się dziś zwykłym narzędziem ułatwiającym i uprzyjemniającym codzienne życie. Narzędzie to, jak każde inne, z czasem się zużywa lub nudzi. Wtedy przychodzi pora, aby wybrać nowy samochód! Kalkulator rat kredytu ułatwi znalezienie optymalnej wysokości miesięcznej raty.

Nowy samochód i kalkulator – to zgrany duet

Coraz częściej na polskim rynku spotkać można elastyczne kredyty samochodowe, w których to klient ustala wysokość miesięcznej raty. Taki na przykład jest SEAT Kredyt Moc Niskich Rat w ramach SEAT Financial Services. Na kwotę jego rat ma wpływ szereg czynników. Tym, którzy chcą sfinansować za pomocą tego produktu swój nowy samochód, kalkulator naświetli zależności między poszczególnymi elementami a wysokością zobowiązania oraz pozwoli znaleźć optymalny miesięczny koszt.

Skąd te niskie raty?

Dodatkowo SEAT Kredyt Moc Niskich Rat jest produktem nowoczesnym, dzięki czemu klient może spodziewać się niskich rat. To efekt zmiany sposobu wyliczania raty przez bank. Zamiast bowiem spłacać pełną wartość pojazdu, kupujący zobowiązany jest pokryć kwotę, o którą spadnie wartość finansowanego samochodu w trakcie umowy kredytowej. A to już wystarcza, aby różnicę w wysokości raty w stosunku do klasycznego kredytu samochodowego poczuł każdy kupujący.

Kredyt na nowe auto od SEAT Financial Services

Czas zobaczyć, jak w praktyce wyglądają miesięczne opłaty w Kredycie Moc Niskich Rat. Za przykład niech posłuży nowy SEAT Ibiza. To auto w wersji Style, z silnikiem o poj. 1,0 TSI, mocy 115 KM i z manualną, 6-biegową skrzynią, kosztuje 59 200 zł. W opisywanym kredycie, jak pokazuje to kalkulator rat, miesięczny koszt tej wersji Ibizy zaczyna się od 526 zł. Wystarczy, że zdecydujesz się na:

  • kredyt na 48 miesięcy,
  • wkład własny w wysokości 30 proc. wartości pojazdu,
  • 10 tys. km rocznego przebiegu samochodu.

Elastyczny kredyt

SEAT Kredyt Moc Niskich Rat jest także elastyczny. Oznacza to, że każdy z tych warunków możesz modyfikować. Pierwszy zatem, który możesz zmienić, to limit przebiegu samochodu. Podniesienie tego czynnika do 20 tys. km sprawi, że miesięczna rata wyniesie Cię 565 zł.

To jednak nie jedyna zmienna, którą możesz zmodyfikować. Dla wielu zainteresowanych tym kredytem, barierę stanowić może konieczność wniesienia wkładu własnego. Na szczęście wartość tego parametru też możesz zmniejszyć – i to nawet do 0 proc. W takim wypadku miesięczna rata wyniesie 995 zł. Oczywiście pod warunkiem, że:

  • kredyt trwać będzie 48 miesięcy,
  • a limit rocznego przebiegu wyniesie 20 tys. km.

Co na koniec trwania kredytu?

Po zakończeniu spłat, nabywca ma trzy możliwości rozliczenia pozostałej wartości pojazdu. Może w tym celu:

  • wpłacić należność w jednej racie,
  • posiłkując się innym kredytem, spłacić brakującą kwotę w ratach,
  • oddać auto w rozliczeniu do banku.

Ta ostatnia możliwość szczególnie korzystna jest dla tych wszystkich, którzy ponad posiadanie samochodu przedkładają możliwość korzystania stale z nowego i nowoczesnego modelu objętego gwarancją. Dzięki Kredytowi Moc Niskich Rat mogą spłacać niewygórowane miesięczne raty i bez kłopotu, co kilka lat zmieniać pojazd, nie martwiąc się przy tym o jego odsprzedaż.

Słuchmed badanie słuchu za darmo