Jak oswoić Warszawiaków z widokiem starości?

Oblicza starości w WielkopolsceOblicza starości w Wielkopolsce

Lęk przed starością, któż z nas nie doświadczył obaw dotyczących tego etapu życia? Co można zrobić, aby oswoić starość, nie bać się jej i z nią pogodzić? Pokazać ją! Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” po raz kolejny wychodzi z wizerunkiem Seniorów w przestrzeń publiczną, w ramach programu „Oswajanie starości”.

Pomysłodawczynią projektu wystawy „Oblicza starości w Wielkopolsce” jest Pani Prof. zw. Małgorzata Garda, autorka koncepcji. Realizatorami 21 plansz są studenci i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za pomocą obiektywu autorzy zdjęć, młodzi ludzie spojrzeli na starość, wpatrzyli się w Seniorów. Autorzy zdjęć szukali pytań i odpowiedzi także o swoją starość. Szukali podobieństw oraz różnorodności wśród polskich Seniorów. Projekt jest próbą pokazania obrazu Człowieka Starego, a także indywidualności Seniorów.

Realizując tę wystawę organizatorzy chcą oswoić Warszawiaków z widokiem starości i zmniejszyć ich poziom lęku przed tym etapem życia, a także podnieść świadomość Warszawiaków, ludzi młodych oraz turystów na temat problematyki starości. Przez ekspozycję Seniorów z innego regionu Polski, wskazanie ich doświadczenia oraz wspomnień, chcemy budować więzi międzyregionalno-pokoleniowe i pokazywać najważniejsze aspekty starości. Także poprzez ekspozycję wizerunku Seniorów, ich różnorodności i doświadczenia chcemy poprawić wizerunek osób starszych.

Atutem wystawy jest jej ponadczasowość oraz ogólnomiejski charakter. Fotografie osób Starszych zawsze będą poruszać i zastanawiać. Patronem projektu jest Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz –Waltz oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

„OBLICZA STAROŚCI W WIELKOPOLSCE” w dniu 3 listopada 2016 roku o godz. 12:00 w Galerii Plenerowej od strony ulicy Agrykoli, Muzeum Łazienki Królewskie.

Zaprasza redakcja www.SlowoSeniora.pl