O co warto zapytać przed zakupem windy dla niepełnosprawnych?

Platforma dla niepełnosprawnych czy winda schodowaPrzy wyborze platformy schodowej warto uwzględnić więcej czynników niż tylko kryterium ceny.

Zakup urządzenia do likwidacji barier architektonicznych (np. platforma dla niepełnosprawnych) ma zawsze długofalowe konsekwencje. Przemyślany wybór ułatwi Ci życie, ale pochopna decyzja może zaowocować pojawieniem się kosztownych problemów. Zobacz, co warto sprawdzić przed zakupem windy dla niepełnosprawnych, aby uniknąć rozczarowania.

Dzięki artykułowi:

  • zobaczysz na konkretnym przykładzie, do czego może doprowadzić wybór nierzetelnej firmy,
  • dowiesz się, gdzie szukać opinii o firmach montujących windy dla niepełnosprawnych,
  • otrzymasz gotową listę pytań, które możesz zadać przedsiębiorstwu wybranemu do założenia windy w Twoim domu.

Platforma dla niepełnosprawnych. Kto naprawi po wygaśnięciu gwarancji? Case study

Zgłosiła się do nas pani, która 2 lata temu kupiła platformę schodową od nierzetelnej firmy, kierując się wyłącznie ceną urządzenia. Krzywoliniowa winda schodowa miała jej służyć do przewożenia niepełnosprawnego dorosłego syna po schodach dwubiegowych w bloku. Niestety, radość z założenia dźwigu nie trwała długo – tuż po zakończeniu gwarancji platforma schodowa przestała działać, a sprzedawca odmówił jej naprawy.

Winda schodowa

Starannie wybrana winda schodowa pozwala trwale zlikwidować bariery na wiele lat.

Odmowę uzasadnił brakiem własnych serwisantów, ponieważ firma zajmuje się jedynie sprzedażą wind dla osób niepełnosprawnych. Montaż platformy schodowej wykonał podwykonawca, a serwisem zajmowała się osoba, która nie prowadziła dziennika konserwacji i prawdopodobnie nie miała wymaganych uprawnień.

W rezultacie, po 2 latach od zakupu urządzenia wartego min. 50 tys. zł, właścicielka windy nie może bezpiecznie transportować niepełnosprawnego syna. Matka niepełnosprawnego mężczyzny stoi przed wyzwaniem znalezienia firmy, która podejmie się naprawienia platformy, ponieważ uszkodzony dźwig nie uzyska odbioru technicznego.

Unikaj pozornych oszczędności przy likwidacji barier architektonicznych

Czy tej sytuacji można było uniknąć? Tak – wystarczyło zastosować przy wyborze firmy więcej kryteriów niż jedno – kryterium niskiej ceny. Zakup taniej windy dla osób niepełnosprawnych od nierzetelnego sprzedawcy to pozorna oszczędność.

Może się bowiem okazać, że koszty napraw lub wymiany urządzenia na nowe po upływie okresu gwarancji wielokrotnie przewyższą zaoszczędzoną kwotę. Atrakcyjne warunki cenowe są istotne, ale warto mieć na uwadze także inne kwestie, które odgrywają kluczową rolę podczas użytkowania windy.

Platforma schodowa Ascendor

Platformę dla niepełnosprawnych można zamontować wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Windy dla niepełnosprawnych – Szukasz solidnej firmy? Zadaj jej 5 pytań!

Zanim kupisz urządzenie do likwidacji barier, które ułatwi Ci opiekę nad schorowanym rodzicem lub niepełnosprawnym dzieckiem, uzyskaj odpowiedzi na poniższe pytania.

  1. Kto jest producentem windy? Czy jego urządzenia słyną z wysokiej jakości?
  2. Czy firma, która sprzedaje urządzenia zajmuje się także ich montażem oraz serwisowaniem?
  3. Jaki jest zakres gwarancji oraz długość okresu gwarancyjnego? Kto odpowiada za realizację napraw w czasie obowiązywania gwarancji i po jej zakończeniu?
  4. Czy serwisowanie urządzenia jest płatne? A jeśli tak, to ile kosztuje?
  5. Czy klienci rekomendują producenta urządzenia oraz firmę zajmującą się sprzedażą i montażem?

Jak uzyskać rzetelną odpowiedź na ostatnie pytanie? To proste! Wystarczy poprosić firmę, która specjalizuje się w likwidacji barier o kontakt do klientów, którzy korzystają już z jej usług. Najlepiej, jeśli będą to wieloletni użytkownicy windy dla niepełnosprawnych, z której chciałbyś korzystać w swoim domu.

Takie osoby będą miały wyrobione zdanie na temat konkretnego urządzenia oraz firmy, która zajmuje się jego serwisowaniem. Bo przecież współpraca nie kończy się w momencie zainstalowania windy – konieczne jest także wykonywanie regularnych przeglądów i ewentualnych napraw.

Szukasz solidnej firmy, która zainstaluje w Twoim domu wysokiej klasy windę dla niepełnosprawnych i zadba o jej serwis? Sprawdź nas! Zadzwoń, aby zapytać o kluczowe informacje związane z montażem platform schodowych, krzesełek schodowych, podnośników pionowych lub wind domowych Stiltz.

Windy schodowe montaż

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerami telefonów: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 i +48 698 132 056.

Czekamy też na Twój e-mail pod adresem: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Zobacz: Testy i Recenzje