Planujesz kupić nowy smartfon? Oto 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru

smartfon dla senioraZe smartfonów korzystają także emeryci i seniorzy.

Smartfon to dziś absolutnie podstawowe narzędzie komunikacji ze światem. Również Ty nie wyobrażasz sobie bez niego codziennego funkcjonowania i zastanawiasz się nad zakupem nowego modelu? Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Wbrew pozorom seniorzy również korzystają ze smartfonów i bardzo je chwalą!

Jeden smartfon idealny nie istnieje. Każdy z nas ma inne potrzeby. Właśnie dlatego, poszukując nowego urządzenia mobilnego, nie warto kierować się modą, a własnymi oczekiwaniami wobec sprzętu. To pozwoli Ci dokonać najrozsądniejszego wyboru. Oto kilka elementów, które warto rozważyć.

Rozmiar ma znaczenie

Nowoczesne smartfony to urządzenia, za pomocą których nie tylko dzwonisz czy przeglądasz proste strony w Sieci. Pozwalają Ci one również na oglądanie filmów czy wykonywanie zdjęć. Choćby dlatego tak dużą popularnością cieszą się modele o większej przekątnej ekranu. Czyli jakiej? Dla osób, które ze swojego sprzętu korzystają w ograniczony sposób – np. tylko dzwoniąc, pisząc SMS-y i od czasu do czasu wykonując zdjęcia – wystarczający będzie model z 4,5- lub 5-calowym ekranem. Gdy zaś zależy Ci na większym wyświetlaczu, a jednocześnie chcesz mieć pewność, że swoje urządzenie mobilne utrzymasz wygodnie w jednej ręce – rozważ 5,5 calowy wyświetlacz.

Smartfon na co dzień czy na wyjazdy?

Jak korzystasz ze swojego smartfona? Czy na co dzień umieszczasz go w miękkim etui i trzymasz bezpiecznie w torebce lub kieszeni marynarki? A może często zabierasz swoje urządzenie na outdoorowe wyprawy? Jeśli bliższa jest Ci druga wersja wydarzeń – upewnij się koniecznie, że Twój smartfon ma wzmocnioną obudowę, a co najważniejsze – prezentuje wysoki poziom wodoodporności (IP68). Pamiętaj, że takie rozwiązanie obejmują również tanie smartfony. Oferowane np. przez polską firmę Manta, łączą bardzo wysoką jakość wykonania z rozsądną ceną.

Gdy jeden numer to za mało…

Korzystasz na co dzień z więcej niż jednego numeru telefonu, np. oddzielając sprawy zawodowe od osobistych? Jeśli tak, pamiętaj, że nie musisz być skazany na noszenie dwóch urządzeń. Możesz obsługiwać oba numery za pomocą jednego smartfona – pod warunkiem, że oferuje on funkcję Dual SIM. Dziś znajdziesz ją w wielu modelach z różnych półek cenowych.

Wygoda robienia zdjęć

Smartfony w znacznym stopniu wypierają kompaktowe aparaty cyfrowe – pozwalając na szybkie wykonanie i udostępnienie zdjęć, bez względu na to, gdzie jesteś. I Ty wykonujesz wiele zdjęć swoim urządzeniem mobilnym – także korzystając z przedniego aparatu? Zwróć zatem uwagę na rozdzielczość obu obiektywów (tylnego i przedniego), jak również na wygodę wykonywania zdjęć. Dużym udogodnieniem może być np. specjalny przycisk do wykonywania selfie.

Pojemna bateria to podstawa

Smartfony potrzebują dużo energii do działania. Dlatego najczęściej jest tak, że swoje urządzenie jesteś zmuszony ładować co najmniej raz dziennie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt nie zawiedzie nawet wówczas, gdy będziesz z niego korzystać bardzo intensywnie – upewnij się, że wybierzesz model z baterią, która ma pojemność np. w granicach 3000 mAh.

Najdroższe modele nie zawsze są tymi najlepszymi dla Ciebie. Jeśli jesteś typowym użytkownikiem smartfona, a urządzenie służy Ci głównie do komunikacji, wykonywania zdjęć i przeglądania Internetu – wcale nie musisz wydawać tysięcy złotych na najnowszego flagowca. Dokonaj swojego wyboru sprytnie i rozsądnie: łącząc funkcjonalność telefonu, dobrą jakość jego wykonania i rozsądną cenę.