Nie daj się cukrzycy

na cukrzyceCukrzyca - można z nią żyć.

Cukrzyca – jak z nią wygrać?

Napady wilczego głodu, niepohamowany apetyt na słodycze, większe pragnienie, częste oddawanie moczu, gwałtowne wahania wagi, zmęczenie i uczucie ciągłego niewyspania się, drażliwość, apatia i brak energii to najczęstsze objawy cukrzycy, niestety często ignorowane przez pacjentów. Jeżeli rozpoznajesz u siebie, choć część tych objawów, masz powody do niepokoju a przede wszystkim powody do odbycia wizyty kontrolnej.

Regularnie badaj poziom glukozy we krwi


Absolutnym minimum, które pozwoli na wykrycie pierwszych niepokojących sygnałów rozwijającej się choroby, jest kontrola poziomu glukozy we krwi. Badania takie zleci każdy lekarz pierwszego kontaktu, a powinno się je przeprowadzać przynajmniej raz na pół roku. Cukrzyca nie zna wieku. Ze względu na niezdrowy tryb życia dotyka ona coraz młodszych, a nierzadko nawet i dzieci. Badania poziomu glukozy są tak ważne także dlatego, że cukrzyca w początkowym stadium nie daje widocznych objawów. Może powodować nieznaczne dolegliwości, które często interpretujemy jako oznakę przemęczenia czy stresu. Cukrzyca typu drugiego związana jest z otyłością, często zbędne kilogramy są pierwszym krokiem do choroby. Jeżeli mamy podejrzenia, że możemy być chorzy na cukrzycę, koniecznie należy się skonsultować z lekarzem, który zleci odpowiednie badania. Jeżeli jednak badania pokażą, że nie jesteśmy chorzy, nie znaczy to, że możemy o cukrzycy zapomnieć raz na zawsze.

Jak walczyć z cukrzycą?

Aby uchronić się przed zachorowaniem, warto już teraz zmienić swoje nawyki żywieniowe i spędzać czas aktywnie. Jeżeli chcemy się dodatkowo uzbroić w walce z zagrożeniem cukrzycowym lub cukrzycą, warto sięgnąć po naturalne suplementy diety — cynamon i morwę białą. Cynamon obniża poziom cukru we krwi. Warto go zatem nie tylko dodawać do deserów, ale również przyjmować w formie naturalnych suplementach diety. Morwa biała natomiast zawiera dużo białek, tłuszczów, błonnika, składników mineralnych, witamin i prowitamin, m.in. witaminę C, B D, E. Poza tym zawiera związki działające przeciwcukrzycowo, a także przeciwutleniacze. Te ostatnie wspomagają zapobieganie zmianom miażdżycowym. Kupując naturalne suplementy diety, zwracaj uwagę na ich pochodzenie. Renomowany sprzedawca, na przykład polecany przez nas sklep z naturalnymi suplementami diety firmarelax.pl  ma do zaoferowania nie tylko szeroką gamę produktów wysokiej jakości oraz naturalnego i bezpiecznego składu.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo