Największy azyl dla koni w Europie jest w Polsce

Azyl dla koniW Polsce znajduje się największy azyl dla koni w Europie.

– Znalazłam w sieci treść apelu, który bardzo mnie poruszył.  – napisała do nas Pani Halina z Łodzi.  – Jago to koń. I odpad hodowlany. Jago zawiódł człowieka i ten skazał go na ubój. Potrzeba 9800 zł, aby wykupić Jago przed śmiercią. Fundacja Centaurus od przeszło 15 lat ocaliła ponad 1200 koni. Polska skazuje na rzeź 30 000 koni rocznie, takich jak Jago. Centaurus swoje działania finansuje wyłącznie dzięki wsparciu od osób prywatnych, takich jak zwykli ludzie.

Bez nas, wrażliwych Internautów, Jago nie ma szans. Proszę gorąco, wesprzyjcie Jago, liczy się każde 5 zł. https://centaurus.org.pl/jago-2/

Handlarz kupił go od hodowcy. Ten nawet nie szukał innego klienta, nie dał mu żadnej szansy na życie, bo Jago zrobił to, czego nie powinien robić żaden koń — zawiódł swojego właściciela. A to równe jest wyrokowi śmierci. Jago jest odpadem hodowlanym. Miał przecież przynieść zysk, a przyniósł wstyd i stratę. Kupiony do krycia, stanowił jeden sezon, ale żadna z kilkunastu klaczy się nie zaźrebiła. Ich właściciele zaczęli wydzwaniać z pretensjami, żądać zwrotu kosztów stanówki. Aż wstyd było odbierać telefon.

Mamy czas tylko 9 kwietnia! Do Centaurusa można również zadzwonić ws Jago: 518 569 487 (odbierze sympatyczna Karolina i wyjaśni jak można pomóc Jago, jeśli macie wątpliwości) Podaję też numer konta, na który Fundacja zbiera fundusze na wykupienie Jago: PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350 koniecznie z dopiskiem “dla Jago” – pisze Pani Halina.

Więcej: https://centaurus.org.pl