Najpopularniejsze rodzaje mebli metalowych

Meble metalowe szafkiMeble metalowe: meble socjalne, meble warsztatowe, meble medyczne, meble biurowe, Meble szkolne, meble magazynowe i sklepowe, meble gastronomiczne, meble ogrodowe
Meble to najważniejszy element wyposażenia pomieszczeń – nie tylko mieszkań, ale też obiektów użyteczności publicznej. Jednymi z najbardziej uniwersalnych mebli są meble metalowe. Świetnie sprawdzają się zarówno w eleganckich wnętrzach, jak i w pomieszczeniach takich, jak piwnica, garaż czy warsztat.

Meble metalowe – rodzaje:

Stanowią wyposażenie magazynów i sklepów. Są też często wybierane do ogrodów oraz na taras czy balkon. To solidne produkty, odporne na warunki zewnętrzne i wewnętrzne. Do najpopularniejszych mebli metalowych należą:

Meble socjalne

To szafy i szafki ubraniowe. Służą do przechowywania ubrań i rzeczy osobistych. Niektóre modele są przeznaczone także do przechowywania żywności. Meble socjalne muszą być zgodne z przepisami BHP i muszą zapewniać higienę użytkowania. Meble socjalne doskonale sprawdzają się w szatniach w klubach fitness, na basenach, na siłowniach, w szkołach, w zakładach pracy. Zamykane na klucz chronią zawartość szafek przed dostępem osób niepowołanych i przed kradzieżą.

Meble warsztatowe

To idealny element wyposażenia warsztatów, garaży, pracowni, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych majsterkowiczów. Do mebli warsztatowych należą regały metalowe, stoły lub blaty robocze, szafy i szafki narzędziowe.

Meble medyczne

To łóżka szpitalne, szafki na rzeczy osobiste, metalowe apteczki, kozetki, fotele zabiegowe oraz meble biurowe do gabinetów lekarskich.

Meble biurowe

To głównie szafy i regały na dokumenty i akta. Meble biurowe są dostępne w różnych kolorach. Bogata kolorystyka i nowoczesny design sprawiają, że nie są to meble szare i nudne, dlatego z powodzeniem uzupełniają wyposażenie biura.

Meble szkolne

To głównie szafki szkolne i stoliki uczniowskie. Są to meble w pełni bezpieczne. Dostosowane są do możliwości dzieci w różnym wieku, dostępne są w różnych kolorach.

Meble magazynowe i sklepowe

To regały metalowe, witryny sklepowe, gondole, lady i kasy sklepowe. Regały magazynowe dobiera się odpowiednio do rodzaju składowanych towarów.

Meble gastronomiczne

Umożliwiają przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów kuchennych, sprzętu gastronomicznego, oraz produktów spożywczych. To m.in. różnego rodzaju stoły robocze, regały, zlewy.

Meble ogrodowe

Jako meble ogrodowe doskonale sprawdzają się stoły i krzesła metalowe. Są odporne na warunki panujące na zewnątrz, na wysokie i niskie temperatury, na wilgoć – deszcz, śnieg, grad. Warto wybrać takie meble też na taras i na balkon.