Najpopularniejsze produkty bankowe – TOP 5

konto osobiste w bankuOto TOP 5 produktów bankowych
Banki nieustannie poszerzają swoją ofertę produktów, aby na bieżąco odpowiadać na potrzeby klientów. Mimo to są takie produkty, których popularność nie zmienia się i od wielu lat są chętnie wybierane – jak konto bankowe, kredyt gotówkowy czy karta płatnicza. Oto TOP 5 produktów bankowych, które zyskały największą popularność konsumentów.

Różne produkty bankowe stanowią znaczne ułatwienie – dzięki nim można szybko zrealizować daną transakcję, zgromadzić środki potrzebne na remont, wyjazd czy zakup samochodu, a także zarządzać domowymi wydatkami w trudniejszych momentach. Wiele z nich stało się już standardem – jak konto bankowe, płatności elektroniczne czy kartą. Poniżej TOP 5 produktów, na które decydujemy się najczęściej.

Konto bankowe

Osobiste konto w banku ma niemal każdy z nas – jest to już standard i znaczne ułatwienie. Pozwala na gromadzenie środków pieniężnych i swobodne dysponowanie nimi. Wiele osób zakłada dodatkowo drugi rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, co zdecydowanie uczy zarządzania finansami, domowym budżetem, planowania oraz zaoszczędzania. Konto bankowe jest bez wątpienia jednym z najważniejszych produktów bankowych – warto dodać, że występuje w wielu odmianach, dlatego najpierw należy określić swoje potrzeby, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Aplikacje mobilne

Sektor bankowy coraz odważniej czerpie z nowoczesnych technologii. Przedstawiamy najciekawsze produkty bankowe ostatnich lat. Dostęp do konta stał się znacznie prostszy dzięki bankowości elektronicznej, a przede wszystkim – mobilnej. Większość banków wprowadziła autorskie aplikacje, które ułatwiają wykonywanie przelewów, sprawdzenie stanu konta itd. Można w każdej chwili zapłacić np. za prąd, opłacić czesne i czynsz, a także zdecydować się na dodatkowe produkty, jak na przykład na lokatę. Trzeba jedynie zalogować się na smartfonie, aby przeprowadzić wybrane operacje.

Karta płatnicza

Płatności bezgotówkowe stały się już powszechne i coraz częściej można w ten sposób zapłacić nawet u fryzjera, za manicure czy gazetę w kiosku. Najczęściej wykorzystywana jest na zakupach, coraz chętniej płacimy nią także za usługi. Rośnie też popularność płatności zbliżeniowych, a także płacenie kartą w sieci.

Kredyty

Konto bankowe, aplikacje i kredyty to pierwsza trójka – te ostatnie są popularne, bo ludzkie potrzeby też są niewyczerpalne. Aż połowa Polaków spłaca jakiś kredyt – np. na samochód, mieszkanie, gotówkowy itd. Banki wciąż ulepszają swoją ofertę i proponują akcje promocyjne, wiedząc, że dla konsumentów jest to wygodny i stosunkowo prosty sposób na uzyskanie gotówki na dowolny cel.

Lokaty

Lokaty nie są już tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu, gdyż zapewniają niższe oprocentowanie niż kiedyś. Jednak do wyboru jest tak wiele różnych ofert, że każdy znajdzie coś dla siebie – na przykład lokatę długo- lub krótkoterminową, nocną, dynamiczną. Są też pewne, mimo że oprocentowanie nie jest wysokie. Ciekawą alternatywą są też fundusze inwestycyjne z lokatą, które łączą zalety obu tych produktów.