Najpopularniejsze Diety Polaków 2018 Rodzaje Nazwy

Przegląd najpopularniejszych rodzajów diety w 2018 roku!

Rodzaje diet, które aktualnie znajdują się wśród tych najczęściej wybieranych przez Polaków zmieniają się na tyle często że postanowiliśmy utworzyć listę tych które swoją świetność obchodzą w 2018 roku. Mody mijają, ale jedno pozostaje zawsze stale, nasi rodacy pokochali bycie na diecie.

W zależności od jej specyfiki czas, przez który je stosują, jest różny. Możemy podzielić diety ze względu, na których to składników staramy się uniknąć w naszych posiłkach. Przykładem takiego podejścia jest dieta wegetariańska, w której unikamy produktów mięsnych oraz ryb. Są też diety skupiające się na dużym udziale w ich składzie jednego produktu. Kilka lat temu popularna była dieta kapuściana spopularyzowana przez celebrytów.

Wszelkiego rodzaju gwiazdy telewizji, internetu czy szeroko rozumianego show-biznesu mają ogromny wpływ na zwykłych ludzi. Ich nawyki żywieniowe są odzwierciedlane w posiłkach zwykłych Polaków.

Okres wiosenny wpływa szczególnie na zainteresowanie się tematem odchudzania. Planujemy dobrze wyglądać, spędzając urlop nad morzem czy jeziorem. I musimy przyznać, że te kilka miesięcy może spokojnie wystarczyć większości osób na zrzucenie zbędnych kilku kilogramów. Ważne jest, aby nie poddawać się po kilku tygodniach bez większych efektów, przychodzi on dopiero po dłuższym czasie, w którym stosujemy wzmożoną uwagę na zjadane posiłki.

Czy dieta jest dla każdego ?

Warto skorzystać z porady lekarza bądź dietetyka przed wprowadzeniem ograniczeń żywieniowych związanych z dietą. Osoby, które borykają się z określonymi chorobami czy przypadłościami, czasem nie powinny korzystać z diety odchudzającej, a wybrać tą dopasowaną jest to typu ich choroby.

Osoby chore na cukrzycę poza przyjmowaniem tabletek lub zastrzyków na unormowanie poziomu glukozy, również powinny stosować odpowiednią dietę, która zmniejszy nasilenie się choroby, a co za tym idzie skoki poziomu cukru w organizmie.

Coraz częściej również pacjenci onkologiczni, przy wypisach ze szpitali, poza stertą lekarstw otrzymują wytyczne co do posiłków, których powinni unikać. Odpowiednie pokarmy, zastosowanie wybranych przypraw czy choćby wyrzucenie z jadłospisu jak największych ilości cukrów może wpłynąć na zahamowanie w pewnym stopniu rozwoju choroby.

Jeśli nie zadbamy o to, aby urozmaicać ciągle nasz jadłospis może skończyć się to szybkim znudzeniem i końcem diety. Ważne aby przepisy polecane przez propagatorów diety były zrozumiałe i proste do wykonania, ponieważ czas jest kluczowym aspektem, jeśli chodzi o naszą wytrwałość. Wiele osób rezygnuje ze względu na brak czasu, które poświęca się na przygotowanie posiłku.

Rodzaje diet wybranych dla naszej prezentacji

Poniżej przedstawimy wybrane oraz omówimy sposób ich działania. Zaprezentujemy najważniejsze produkty wykorzystywane przy przygotowaniu posiłków. Zwrócimy również uwagę na główne wady i zalety płynące z zastosowania. Diety mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Wszystko jest kwestią indywidualną i nigdy w 100 % nie możemy mieć pewności, jak będą one na nas oddziaływały.

Dieta Pudełkowa

W 2018 roku jedną z najczęściej wybieranych diet zarówno przez gwiazdy, jak i zwykłych ludzi była gotowa dieta pudełkowa. Polega ona na dostarczaniu posiłków przygotowanych na cały dzień w łatwych do transportu pudełkach. W zależności od wybranego pakietu otrzymujemy określoną ilość posiłków. Klienci często wybierają jedynie ofertę lunchu boxów zawierających drugie śniadanie oraz obiad dostarczanego do biura. Dzięki współpracy z dietetykami diety posiadają wszystkie niezbędne mikroelementy.

Poprosiliśmy o opinie właściciela firmy Rukola – catering dietetyczny z dostawą posiadającej w ofercie dietę pudełkową.

“Cieszymy się zwiększoną popularnością diety, nie tylko z powodu rosnącej ilości klientów, ale dlatego, że uważamy ją za najlepszą. Dopasowana do potrzeb kalorycznych klientów. Pozwala na zaoszczędzenie czasu potrzebnego do  przygotowania posiłków. Aby uniknąć monotonii dowożonych przez nas posiłków, razem z kucharzem i dietetykami szukamy nowych przepisów. Najważniejszym kryterium zawsze była dla nas jakość, produkty wykorzystywane do naszych potraw są zawsze świeże.”

Dieta Paleolityczna

Przez wielu nazywana dietą jaskiniowców, ludzi z czasów epoki kamienia łupanego. Jej głównym założeniem jest wykorzystanie produktów, możliwych do upolowania czy zebrania. Naśladujemy zachowania żywieniowe naszych przodków. Nie tolerowana jest żywność przetworzona. Będąc na diecie nasz jadłospis opieramy na owocach i warzywach. Produkty mięsne, jaja mogą także gościć na naszych stołach. Powinniśmy zrezygnować z napojów innych niż woda, używania soli oraz cukru.

Dieta ma pomagać w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Zapobiega chorobom układu krążeniowego oraz chroni przed nadciśnieniem. Niestety lekarze i dietetycy nie są zgodni co do jej właściwości. Na pewno ma kilka elementów wartych przeniesienia do codziennego życia, ale stosowanie jej przy każdym posiłku może nie być dobrym rozwiązaniem.

Dieta Ducana

Rozpropagowana przez francuskiego dietetyka od nazwiska, którego nazwę wzięła swoją nazwę. W założeniu ma służyć ona dużemu spadkowi masy ciała w szybkim okresie. Jest to wysokobiałkowa dieta wzbudzająca wiele kontrowersji wśród lekarzy.

Dieta Ducana składa się z 4 etapów:

  1. odchudzanie i oczyszczanie organizmu
  2. łagodny spadek wagi
  3. utrwalanie wagi
  4. ustabilizowanie wagi

Brak ograniczeń co do wielkości posiłków z pewnością ma duży wpływ na popularność tej diety w Polsce. Niestety ma również bardzo niekorzystny wpływ na nasze nerki i mózg. Dlatego tak ważne jest bycie pod stałą kontrolą lekarza w trakcie stosowania diety.

Dieta Atkinsa

W swoim założeniu przyjmuje, że źródłem dodatkowych kilogramów w organizmie są cukry proste i złożone. W związku z tym przyjmuje się, że powinno się wyeliminować składniki zawierające w swoim składzie cukier. Węglowodany spowalniają przemianę materii w organizmie, więc usuwając je z naszej diety, możemy spożywać więcej posiłków mięsnych i mimo tego chudnąć. Przewiduje się, że średnio trzymając się założeń diety, można schudnąć ok 4 kg miesięcznie. Jest to oczywiście uzależnione od uwarunkowań naszego organizmu.

Dietę tą mogą stosować osoby nieposiadające problemów zdrowotnych.

W związku z ograniczeniem w spożywanych pokarmach nasza dieta nie zapewnia odpowiedniej ilości witamin. Musimy wspomagać się suplementami diety uzupełniającym nasz organizm w niezbędne mikroelementy. Okres stosowania diety powinien być skonsultowany z lekarzem bądź dietetykiem. Zawsze przy długotrwałych negatywnych efektach podejmij decyzję o przerwaniu diety. I natychmiast skonsultuj się z specjalistą.

Co warto zapamiętać ?

Decyzję o przejściu na dietę codziennie podejmują tysiące osób. W zależności od motywacji czas nowego sposobu odżywiania może być inny dla każdego stosującego nowe zasady żywieniowe. Warto pamiętać, że nie wszystkie diety są bezpieczne dla każdego użytkownika. Skorzystanie z przygotowanej diety z pewnością zminimalizuje możliwe efekty uboczne. Dania przygotowywane we współpracy z dietetykami będą posiadać wszystkie niezbędne mikroelementy potrzebne do normalnego funkcjonowania.

Jeśli zamierzamy korzystać z diet dostępnych w internecie i samemu przygotowywać posiłki skonsultujemy się z lekarzem. Czasem wybrany przez nas rodzaj diety może przynosić skutki, odwrotne do zamierzonych. Musimy kierować się zasadą, żeby do wszystkich informacji znalezionych w internecie podchodzić z dystansem oraz rozwagą. Warto wypracować złoty środek. Nigdy diametralne zmiany nie są dobre dla naszego organizmu.