Najlepsze seriale historyczne dostępne w polskiej telewizji

Najlepsze seriale historyczne dostępne w polskiej telewizjiNajlepsze seriale historyczne dostępne w polskiej telewizji

Od kilku lat filmy historyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem odbiorców. Nie dziwi więc, że stacje telewizyjne chcą przenieść ten trend na mniejszy ekran i prześcigają się w produkowaniu seriali historycznych. Ty też należysz do fanów tego typu serii? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj nasz najnowszy tekst! Prezentujemy w nim 3 najlepsze seriale historyczne, które emitowane są w polskiej telewizji.

Serial Wikingowie

Lubisz seriale z dużą domieszką akcji? „Wikingowie” mogą Cię zainteresować! Serial doczekał się 4 sezonów (w planach jest już piąty), dlatego jeśli jeszcze nie widziałeś, koniecznie musisz nadrobić. Fabuła skupia się na przygodach na wpół mitycznego wikinga, Ragnara Lodbroka, który postanawia się zbuntować przeciw rozkazom jarla i wyrusza na wyprawę łupieżczą na zachód. „Wikingowie” przedstawiają wierzenia średniowiecznych Skandynawów oraz skupiają się na oddaniu realiów ówczesnej epoki – rozwojowi chrześcijaństwa, stosunkom między władcami i podziałom w Europie. Nie brakuje także elementów napędzających akcję – kłótni, spisków, intryg, wątków miłosnych oraz tajemniczych postaci.

Serial Medyceusze: Władcy Florencji

Dlaczego warto mieć dostępny m.in. w ofercie Telewizja Światłowodowa kanał Canal+ Seriale? Przede wszystkim ze względu na możliwość oglądania jednego z najlepszych seriali historycznych ostatnich lat – „Medyceuszy: Władcy Florencji”. Jak sam tytuł wskazuje, fabuła serialu skupia się na wpływowej włoskiej rodzinie Medyceuszy, która musi poradzić sobie po śmierci nestora rodu, Giovanniego. W serialu wystąpił laureat Oscara, Dustin Hoffman, a partneruje mu znany z „Gry o tron” Richard Madden, który od pierwszego odcinka gra pierwsze skrzypce. W tej kilkuodcinkowej opowieści nie brakuje intryg, które skupiają się na ówczesnych relacji między szlachtą, bohemą artystyczną i Kościołem.

Serial Wojna i pokój

Obok seriali historycznych, te kostiumowe lubisz najbardziej? W takim razie powinna zainteresować Cię najnowsza (miała premierę w 2016 roku) adaptacja słynnej powieści Lwa Tołstoja, „Wojna i pokój”! 6-odcinkowy, zrealizowany z wielkim rozmachem miniserial BBC, to prawdziwa telewizyjna perełka. W kultowe postacie, Nataszę Rostową, Piotra Bezuchowa i księcia Andrzeja Bołkońskiego, wcieliły się obiecujące młode gwiazdy – Lily James (znana z „Kopciuszka”), Paul Dano („Zniewolony. 12 Years a Slave”) i James Norton („Pan Turtner”). Partnerują im znani brytyjscy aktorzy, m.in. Stephen Rea i Jim Broadbent. Co wyróżnia ten serial na tle inych prób przeniesienia Tołstoja na ekran? Przede wszystkim wspaniałe kostiumy i doskonale oddane realia carskiej Rosji. Warto obejrzeć!

Słuchmed badanie słuchu za darmo