Nagłośnienie multiroom – Gratka dla melomanów

multiroom

Prawdziwi melomani mogą słuchać muzyki dosłownie wszędzie. W ich domach znajduje się wysokiej jakości sprzęt grający oraz liczne nośniki z ulubionymi utworami. Hitem ostatnich lat jest nagłośnienie multiroom, dzięki któremu fani muzyki cieszą się brzmieniem wybranych melodii w każdym pomieszczeniu.

Jak działa nagłośnienie multiroom?

Na https://eissound.pl/ znajdzie się nie tylko radio do kuchni lub radio łazienkowe, ale i nowoczesne nagłośnienie multiroom. System wykorzystuje łączność Bluetooth i wi-fi. Panel sterujący jest umieszczany podtynkowo, a głośniki rozmieszcza się w dowolnych pomieszczeniach. Za pomocą specjalnej aplikacji steruje się dźwiękiem w każdym z nich, ustalając jego głośność w salonie, kuchni, łazience, sypialni bądź gabinecie.

Nagłośnienie multiroom zapewnia wysoką jakość dźwięku bez względu na stosowany rodzaj łączności. Muzyka jest pozbawiona nieczystości i zakłóceń, gdyż sygnał z panelu sterującego dociera bez problemu do każdego głośnika. Co ważne, jakość brzmienia jest taka sama w każdym pomieszczeniu, gdyż wszystkie głośniki z zestawu działają w ten sam sposób.

Gdzie sprawdzi się nagłośnienie multiroom?

System sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, w tym w miejscach o wysokiej wilgotności, czyli w kuchni oraz w łazience. Zabronione jest montowanie głośników pod prysznicem lub w bezpośrednim sąsiedztwie kuchennego zlewu, lecz dopuszczalne jest montowanie ich w każdym innym miejscu. Obudowa radia jest odporna na wysokie temperatury, kontakt z tłuszczem oraz na inne niekorzystne warunki.

Nagłośnienie multiroom może być użytkowane zarówno w domach, jak i w biurach, hotelach, restauracjach i innych obiektach. Dzięki głośnikom sterowanym centralnie za pomocą jednego panelu, ta sama muzyka rozbrzmiewa w każdym miejscu, w którym się zechce. Co ważne, możliwe jest wyciszenie wybranego głośnika. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w sypialni będzie zupełnie cicho, podczas gdy w biurze obok będzie można słuchać ulubionych utworów.

Dla mniej wymagających

Jeżeli ma się mniejsze wymagania co do sprzętu audio, można postawić na radio kuchenne lub łazienkowe, zamiast pełnego nagłośnienia multiroom. Odbiornik w kuchni pozwoli posłuchać radia w czasie przyrządzania dań na imprezę lub w trakcie pieczenia świątecznych ciast, dzięki czemu gotowanie stanie się przyjemnością. Radio w łazience jest natomiast odpowiednim wyborem dla osób, które lubią długie kąpiele i chcą zrelaksować się w wannie, wypełnionej ciepłą wodą. Dzięki pilotowi, utwory wybiera się bez wychodzenia z wanny, co ułatwia pełne odprężenie się i zapominanie o troskach.