Na czym polegają warsztaty chustonoszenia?

Kurs chustonoszeniaWarsztaty chustonoszenia odbywają się w wielu miastach

Nie od dziś wiadomo, że z reguły większość matek i babć ma dobry kontakt ze swoim dzieckiem i wnukiem. W końcu, to właśnie kobiety noszą swoje pociechy przez dziewięć długich miesięcy pod sercem, by następnie przeżyć trud porodu i dalej mieć je blisko siebie podczas kolejnego etapu jakim jest karmienie piersią.

To wszystko sprawia, że maluszek od pierwszych dni życia potrzebuje bliskości, kontaktu, ciepła i poczucia bezpieczeństwa, które jako pierwsza dała mu jego mama. Również, zwłaszcza w sytuacji kiedy zostajemy rodzicem po raz pierwszy, robimy wszystko aby naszemu dziecku nie stała się żadna krzywda, by jak dosłownie tak i w przenośni nie spadł mu włos z głowy. Ogromną pomoc w całej tej radości rodzicielstwa połączonej niejednokrotnie z nie lada trudem stanowi noszenie dzieci w chustach. Nie jest to wbrew pozorom nowoczesny wymysł dwudziestego pierwszego wieku, ale ukształtowana w wyniku tradycji wieloletnia praktyka.

Przecież nie od dziś wiadomo, że w dawnych czasach, kiedy to nie było wózków, fotelików, nosideł malutkie dzieci były noszone przez swoje matki lub rodzeństwo w różnego rodzaju materiałach czy właśnie ogromnych chustach. Tego typu rozwiązanie znacznie ułatwiało wykonywanie codziennych czynności, ponieważ nie tylko nie krępuje rąk, co pozwala nam robić wiele innych rzeczy, ale również nasza pociecha jest blisko, więc mamy ją cały czas na oku i nie musimy obawiać się, że przydarzy jej się coś złego. Jednak to zdecydowanie nie koniec zalet noszenia dzieci w chustach. Kolejną z nich jest bez wątpienia fakt, że dziecko rozbudowuje swój zmysł równowagi oraz wykształca się lepiej jego układ kostno-mięśniowy. Co więcej udowodniono, że maleństwa czujące stałą bliskość rodzica są dużo spokojniejsze, rzadziej płaczą oraz lepiej i szybciej zasypiają.

W tym miejscu nasuwa się pewien ambaras, skąd rodzic tak naprawdę ma wiedzieć jak nosić dziecko w chuście, jak prawidłowo ją zawiązać, jaki rozmiar dobrać i jak postępować by tak naprawdę nie wyrządzić dziecku krzywdy? odpowiedzi na te i wiele innych pytań z pewnością udzielą nam wyspecjalizowani w tym zakresie fachowcy na warsztatach chustonoszenia. Ofert tego typu świadczenia usług znajdziemy naprawdę sporo zwłaszcza w Internecie. Odbywają się one zarówno w większych miastach, ich obrzeżach, a nawet jest możliwość przeprowadzenia zajęć w miejscu naszego zamieszkania. Ceny są bardzo zróżnicowane, opiewają w okolicach 40-200 zł za jedno spotkanie, w którym przeważnie mogą uczestniczyć oboje z rodziców. Oczywiście zdarzają się również promocje, uzależnione od ilości wybranego przez nas pakietu spotkań. Często na warsztatach chustonoszenia poruszana jest również kwestia ewentualnych przeciwwskazań noszenia dzieci w wyżej opisany sposób.

Nie zapominajmy o jeszcze o tym, że z uwagi na fakt, iż na ryku znajduje się szeroka gama kolorów chust, mogą one okazać się w efekcie nie tylko bardzo praktyczne i pomocne w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych, ale również stanowić świetne uzupełnienie codziennych stylizacji. Przecież, który rodzic nie lubi czuć się modnie i komfortowo.

Więcej informacji na temat: Chustonoszenie na Fizjokreacja.pl

Słuchmed badanie słuchu za darmo