Na co zwrócić uwagę wybierając AGD do kuchni?

agd do kuchni

Wyposażenie nowej kuchni to nie lada wyzwanie w szczególności dla seniorów. Wybór odpowiedniego AGD wymaga przemyślenia i podjęcia decyzji, która spełni nie tylko wymagania estetyczne ale również funkcjonalne. Kuchnia dla seniora powinna być nie tylko wygodna, ale praktyczna, ergonomiczna i swobodna w użytkowaniu. Tylko przemyślany i świadomy wybór może zagwarantować najlepsze efekty i wiele lat spokoju, bez konieczności wydawania pieniędzy na naprawy lub całkowicie nowy sprzęt. Poniżej znajdziesz istotne informacje jak przygotować się do zakupu sprzętu AGD i gdzie najlepiej go kupić.

Od czego zacząć i czym się kierować

W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, czego właściwie oczekujesz od sprzętu i jakie wymagania przed nim stawiasz. Jeżeli lubisz gotować i często eksperymentujesz w kuchni potrzebne Ci będzie AGD z różnorodnością funkcji, dzięki którym ułatwisz sobie przygotowanie potraw wymagających. Odwrotnie jest w przypadku kiedy praca pochłania cały Twój wolny czas, w mieszkaniu bywasz tylko wieczorami a na gotowanie nie masz czasu, wówczas najrozsądniej będzie wybrać proste rozwiązania i przede wszystkim pomyśleć o wygodnych i praktycznych rozwiązaniach takich jak np. zmywarka do naczyń.

Podczas wyboru AGD do kuchni, najczęściej pojawiającym się problemem jest wybór marki sprzętu. Awaryjność marek sprzętu elektronicznego w kuchni przedstawia się różnie a każdy z producentów znajduje zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Przedstawiamy przykładowy wykres awaryjności zmywarek do naczyń poszczególnych marek:

 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wielkość kuchni. Jeżeli pomieszczenie jest duże a Ty dysponujesz sporym budżetem możesz poszaleć, w małej kuchni masz ograniczone możliwości i umieścisz w niej jedynie najpotrzebniejsze sprzęty. Ważnym trikiem jest zastosowanie AGD pod zabudowę, wówczas oprócz zmywarki dodatkowo zyskujesz szafkę i kawałek użytkowego blatu kuchennego.

Pochodzenie urządzenia to kolejna najczęściej rozważana kwestia. Przeglądając oferty zastanawiamy się jakie jest pochodzenie danego sprzętu i czy ten kraj produkuje trwałe i solidne AGD. Jeżeli kupujemy w sklepie stacjonarnym, sprzedawca ma obowiązek poinformowania nas z jakiego kraju dany sprzęt pochodzi. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się sprzęt elektroniczny polskich marek takich jak np. Kernau z rozwiniętą siecią serwisowania, dystrybucji i polską infolinią. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć w przyszłości przykrych sytuacji związanych z serwisowaniem i naprawą urządzenia kiedy ulegnie awarii. Tutaj znajdziesz AGD do kuchni producenta Kernau.

 

Zabudowane czy wolnostojące

Sprzęt AGD pod zabudowę jest nowoczesny ale czy praktyczny? Z pewnością idealnie wpasowuje się w aranżację wnętrza a wielbiciele stylu minimalistycznego i industrialnego będą bardzo zadowoleni. Jednolita stylistyka frontów zabudowy pozwala utrzymać całość w jednolitej formie a ukryty sprzęt AGD pozostaje praktycznie nie widoczny. Dziś w większości sklepów ze sprzętem do kuchni znajdziemy takie propozycje a nowoczesne rozwiązania pozwalają na osiągnięcie efektów, które jeszcze nie tak dawno były nie do pomyślenia. Każdy z nas słyszał o lodówkach, pralkach, kuchenkach mikrofalowych czy też piekarnikach pod zabudowę. Obecnie w takiej wersji spotkać możemy również nowoczesne ekspresy do kawy.

Kuchnia wolnostojąco co prawda nie wpasowuje się aż tak bardzo w wyposażenie pomieszczenia, jest jednak naszym zdaniem dużo praktyczniejsza. Co prawda nie jest zabudowana a pomiędzy szafkami a sprzętem powstają szpary i luki gdzie gromadzi się brud zawsze można w łatwy sposób rozsunąć elementy, przestawić je i posprzątać . Zabudowa nie zawsze pozwala nam na dotarcie w najgłębsze zakamarki. AGD wolnostojące to idealne rozwiązanie dla osób lubiących styl retro i marzących o ciepłej klasycznej kuchni.

Gwarancja i serwis

Wybierając AGD do kuchni pamiętaj o gwarancji. Im dłuższa gwarancja tym większa pewność wysokiej jakości sprzętu. Jeżeli otrzymasz długą, wieloletnią gwarancję możesz być spokojny, że awaryjność sprzętu jest niska a ewentualne koszty naprawy po upłynięciu gwarancji nie będą aż tak wysokie. Ważne aby zapytać sprzedawcy o szczegółowe warunki gwarancji – obowiązki producenta i nasze uprawnienia. Tutaj bardzo ważna jest wspomniana wcześniej sieć dystrybucji, jeżeli działa na terenie Polski, naprawa sprzętu i proces gwarancji przebiegnie szybciej.

Sprzęt AGD wybieraj z głową. Kieruj się jasno wyznaczonymi celami i nie daj się nabrać. Dobre i nie awaryjne marki takie jak Kernau to gwarancja doskonałej funkcjonalności przez wiele lat aktywnego użytkowania. Kupując rozsądnie unikniesz dodatkowych kosztów związanych z naprawą i będziesz mógł cieszyć się sprawnie działającym sprzętem.

Słuchmed badanie słuchu za darmo