Na co zwrócić uwagę umawiając się online do specjalisty?

fotel medycznyWizyta online pozwala uniknąć fizycznej kolejki.
Rejestracja do lekarza wcale nie musi być nieprzyjemna i skomplikowana. Obecnie nowe technologie pozwalają bowiem na zapisanie się do specjalisty bez stania w długich kolejkach i rozmów z rejestratorami. Nie musimy nawet nigdzie dzwonić! Wystarczy założyć konto w swojej placówce i na wizyty zapisywać się online.

Profil pacjenta

Na stronie cmp.med.pl znajdziemy intuicyjny w obsłudze Profil Pacjenta. Dzięki niemu możemy zapisać się aż na pięć różnych wizyt, sprawdzić wyniki badań, a nawet pobrać swoją historię konsultacji. Bardzo dużym udogodnieniem jest także możliwość zamawiania recepty online. Niektórzy pacjenci zajmują kolejkę, tylko po to, by móc zdobyć recepty na niezbędne lekarstwa. Dzięki takiej opcji tego typu wizyty będą rzadkością.

Rejestracja online

Przy okazji rejestracji online należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście sam lekarz. Wybierzmy dokładnie tę osobę, jakiej w danym momencie potrzebujemy. Nie zapisujmy się na zapas tylko dlatego, że za jakiś czas rejestracja może być trudniejsza. W ten sposób możemy zabrać miejsce komuś, kto potrzebuje go bardziej. Kolejna sprawa to wybór daty i godziny wizyty. Zanim którąś wybierzemy, upewnijmy się, że danego dnia o określonej godzinie z pewnością stawimy się na wizytę. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, przełóżmy rejestrację na inny dzień. Nie zapominajmy także o wyborze placówki. Niekiedy zdarza się, że dany lekarz przyjmuje tylko w jednym oddziale przychodni. Podczas rejestracji na pewno zobaczymy adres odpowiedniego gabinetu. Gdy okaże się, że nie będziemy mieli możliwości by tam dojechać, zmieńmy lekarza na tego, który przyjmuje nieco bliżej.

Lekarz bez kolejki

Każdy, kto choć raz korzystał z systemu rejestracji online, wie, że jest to bardzo wygodne. Wystarczy kilka kliknięć, by zapisać się na wymagane badania czy konsultacje ze specjalistą. Oszczędzamy tym samym mnóstwo czasu, ale także unikamy niepotrzebnych sytuacji stresowych, które mogą pojawić się podczas rejestracji tradycyjnej. Dodatkowo, zapisując się do lekarza online, mamy szansę na sprawdzenie jego doświadczenia. Podczas rozmowy telefonicznej z rejestratorem decyzję zazwyczaj musimy podjąć bardzo szybko, co może okazać się nieprzyjemne w skutkach.

Słuchmed badanie słuchu za darmo