Mycie zębów – Jak zachęcić wnuka do codziennej pielęgnacji?

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? To proste.

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat życia dziecka. Początki mycia zębów u malucha nie należą niestety do łatwych, a już samo wpojenie nawyku regularnej pielęgnacji jamy ustnej to zadanie z kategorii „specjalnych”. Jak skutecznie zmotywować wnuka do mycia zębów? Jakie stosować metody, aby wizyta w łazience nie kończyła się płaczem? Podpowiadamy!

Grunt to dobra i ciekawa szczoteczka

Szczoteczka dla najmłodszych powinna być wykonana z miękkiego włosia wysokiej jakości. Dlaczego? Otóż, szczoteczka do zębów to element, który każdego dnia znajduje się w buzi malucha, a zadaniem rodzica jest troska o to, by dać dziecku to, co najlepsze. Miękkie włosie nie tylko czyści zęby, ale również masuje wrażliwe dziąsła dziecka. Mycie zębów to trudna przeprawa, jednak przy odpowiednim urozmaiceniu tej czynności, na pewno uda się ją zakończyć zwycięsko. Zadbaj o to, aby szczoteczka do zębów Twojego dziecka była ciekawa graficznie. Czasem wystarczy jeden element, który dobrze kojarzony, będzie dodatkową motywacją w tej codziennej czynności.

Smaczna pasta do zębów

Oto nasz numer 2 na liście priorytetów. Oczywiście zanim wybierzesz smak pasty dla swojego malucha, koniecznie zapoznaj się z jej składem. Fluor, cukier, koloranty, SLS oraz konserwanty – takich składników nie chcesz dostarczać swojemu dziecku, dlatego sprawdź skład najlepiej dwa razy i zdecyduj się na produkt bezpieczny dla swojej pociechy. Pasty do zębów dla najmłodszych powinny być słodkie, dlatego znakomitym zamiennikiem dla cukru jest ksylitol, który redukuje płytkę nazębną oraz pomaga utrzymać mineralizację zębów. Kiedy już znajdziesz pastę z idealnymi składnikami, możesz wybrać smak, który przypadnie Twojemu maluchowi do gustu!

Kolorowy kubek do mycia zębów

Płukanie zębów w zwykłym kubeczku? Nuda! Na takie rozwiązanie maluch na pewno się nie zgodzi. Mycie zębów musi mu się kojarzyć z dobrą zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Troska o ciekawe i kolorowe zaplecze tej czynności, na pewno zaowocuje dobrymi efektami. Podczas zakupu szczoteczki, sięgnij również po kolorowy kubeczek do płukania zębów. Może jakaś ciekawa aplikacja? Zajączek? Hipopotam? Do takiego przyjaciela maluch będzie chętnie wracał!

Opowiedz o Zębowej Wróżce

Twoja pociecha zauważyła, że jeden z ząbków się rusza? Świetnie! Zaproście Wróżkę Zębuszkę po odbiór mleczaka! Dzieci kochają bajki, dlatego opowiadaj, wymyślaj i pozwól maluchowi je tworzyć! Utrata pierwszych zębów jest świetną ku temu. Aby ząbek nie zaginął w czeluściach pościeli, włóżcie go do specjalnej, kolorowej kieszonki, która będzie strażnikiem mlecznych zębów. Następnego dnia przekonaj się, ile radości przyniesie maluchowi drobny upominek od Zębowej Wróżki!

Po wysokiej jakości szczoteczki, kubeczki i inne akcesoria do mycia zębów zapraszamy na www.ekomaluch.pl.