Metody leczenia wrastających paznokci

wrastający paznokiećMetoda Arkady - Panaceum na wrastające paznokcie.

Z problemem wrastających czy wkręcających paznokci powinno udać się do podologa – specjalisty od leczenia schorzeń stóp. Podolog, po zapoznaniu się z problemem dobierze najlepszą metodę dla danego pacjenta. W gabinetach podologicznych, najczęściej stosuje się klamry ortonyksyjne oraz leczenie metodą Arkady.

Chirurgiczne usuwanie paznokcia

Najstarszą metodą leczenia wrastającego paznokcia jest częściowe lub całkowite usunięcie płytki paznkocia. Z tym sposobem leczenia najczęściej spotykamy się w gabinecie chirurgicznym. Idąc z tego typu problemem do chirurga, niestety musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie będzie chciał nam usunąć paznokieć. Zabieg ten nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ po usunięciu płytki istnieje duże prawdopodobieństwo, że paznokieć znów wrośnie. Trzeba wziąć również pod uwagę bolesność samego zabiegu oraz możliwość wystąpienia komplikacji takich jak infekcja, krwawienie, zakażenie rany oraz ból palca przez kilka następnych dni. Ta metoda leczenia wrastających paznokci powinna być przeprowadzana w ostateczności, kiedy inne metody zawodzą lub nie można ich zastosować.

Leczenie z wykorzystaniem klamer

Podolog specjalizuje się w leczeniu i zapobieganiu chorób stóp, dlatego posiada on kilka możliwości leczenia wrastających paznokci. Jedną z nich jest metoda wykorzystująca klamry ortonyksyjne. Aby wyleczyć wrastający paznokieć, podolog może usunąć wrastającą część płytki paznokcia a następnie założyć na niego klamrę. Przeważnie wygląda ona jak cienki drucik, który przymocowuje się z dwóch przeciwległych stron paznokcia. Klamra ma za zadanie nadać prawidłowy tor wzrostu paznokcia i go utrzymać. Leczenie tą metodą może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Niestety, w tym przypadku cierpliwość jest niezbędna.

A może kostka Arkady?

Drugą, obok klamer ortonyksyjnych, najczęściej stosowaną metodą leczenia wrastających paznokci jest kostka Arkady Wrocław. Wykorzystuje ona stworzone do tego celu urządzenie – kostkę Arkady. Jest to niewielki przyrząd, dzięki któremu podolog ma możliwość odkształcenia chorego paznokcia. Gdy płytka jest wyprostowana, specjalista pokrywa ją masą akrylową wzbogaconą w srebro. Cały zabieg trwa ok. 40 minut i szybko przynosi pacjentowi ulgę. Plusem tej metody jest również estetyczny wygląd paznokcia po zabiegu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo