Melatonina i śpij jak suseł. Koniec problemów z bezsennością

Tabletka na sen z melatoninaMelatonina na sen

Borykasz się z trudnościami z zasypianiem? Podczas gdy wszyscy śpią, Ty nerwowo przekręcasz się z boku na bok? Zdarza Ci się wielokrotnie przebudzać? To znak, że powinieneś zacząć odpowiednią suplementację, która pozwoli Ci na zwiększenie jakości snu. Jednym ze składników znakomicie wpływających zarówno na bezsenność, jak i na szereg innych sfer naszego funkcjonowania okazuje się melatonina. O niej znacznie szerzej w dalszych fragmentach.

To nie to samo, co standardowy środek nasenny

Nie możesz spokojnie zasnąć, albo nie czujesz się wypoczęty, mimo wczesnej pory kładzenia się do łóżka, więc sięgasz po nowoczesne wynalazki farmakologiczne w postaci rozmaitych tabletek nasennych. Oczywiście przyniosą one spodziewane rezultaty, ale tylko doraźnie, jednorazowo, zaraz po tym, jak je zażyjesz. Nie jest to ani żadne konkretne rozwiązanie, ani zdrowy dla organizmu nawyk. Melatonina, o której jest niniejszy tekst, nierzadko mylnie utożsamiana jest właśnie z tego rodzaju specyfikiem. W gruncie rzeczy, jak można poczytać chociażby w opisach suplementu na stronie dystrybuującego go sklepu internetowego witaminyswanson.pl, to nie tabletka na spanie, a „wspomagacz” dobrego snu, który pozwala zadbać o równowagę procesów biochemicznych, niekiedy odpowiedzialnych za bezsenność.

Skoro nie tabletka nasenna, to?

Jak wyżej wspomnieliśmy, melatonina – chociaż dostępna w postaci kapsułkowej na stronie sklepu witaminyswanson.pl czy w innych punktach dystrybucji suplementów diety – nie jest tradycyjnym proszkiem nasennym. Okazuje się ona hormonem snu, który jest wydzielany przez gruczoł w naszym mózgu określany mianem szyszynka. Jeżeli produkcja melatoniny jest na właściwym poziomie, a to z kolei wynika z natężenia światła, śpimy jak zabici. Kiedy natomiast dojdzie chociażby do drobnych wahań, prawidłowy rytm snu zostaje zaburzony. Należy wiedzieć, że najwięcej tego składnika powstaje w godzinach 24 – 3 nad ranem, ponieważ wówczas jest najciemniej. Im jaśniej, tym melatoniny tworzy się mniej, a o świcie proces ten zostaje całkowicie zatrzymany. Co więcej, poziom charakteryzowanego hormonu ulega znaczącemu obniżeniu wraz z biegiem czasu i starzeniem się człowieka, więc nie powinno dziwić, iż zwłaszcza seniorzy uskarżają się na trudności z zasypianiem.

Biorąc to wszystko pod uwagę, specjaliści wskazują, iż najlepszym rozwiązaniem jest odstawienie rozmaitych wyciszających układ nerwowy medykamentów określanych tabletkami nasennymi na rzecz solidnej klasy, certyfikowanej melatoniny jak chociażby ta od witaminyswanson.pl.