Meblościanki znów są modne!

Przykład meblościanki dąb sonomaPopularne są meblościanki dąb sonoma.

Meblościanki kojarzą się z PRL-em i masywnym meblem, przytłaczającym pomieszczenie. Jednak nie bez powodu jeszcze kilkanaście lat temu miał je niemal każdy w swoim domu. Meblościanki mają szereg zalet, dzięki którym “broniły się” i przez długie lata. Sercem była szafka RTV. Meblościanki przechowywały przeróżne skarby w naszych domach – od pościeli, po kryształy i porcelanę po babci. Niezależnie, czy meblościanki wzbudzają pozytywne wspomnienia, czy nie, miały one swój urok, którego nie można im odmówić i powalały funkcjonalnością. Dziś powracają w wielkim stylu!

Szafka RTV i meblościanka – stare dobre małżeństwo

Czasy, gdy zdobycie wymarzonej meblościanki, poprzez wielogodzinne stanie przed sklepem meblowym, poszły w niepamięć. Z upływem czasu w niepamięć poszedł także styl oraz wygląd tego kultowego mebla. Nowoczesne meblościanki niemal w niczym nie przypominają już tych sprzed kilku dekad. Nie tworzą już jednej, ogromnej bryły, w nieciekawej stylistyce, a występują jako innowacyjne meble modułowe, które można ustawiać i rozmieszczać wedle własnych upodobań. Dzięki temu, iż mebel jest w kilku częściach, mamy o wiele większe pole manewru w usytuowaniu go w pomieszczeniu, a gdy układ nam się znudzi, lub będzie mało funkcjonalny, w szybki sposób można go zmodyfikować. W przypadku dawnych meblościanek, było to nieosiągalne, gdyż tworzyły jedną, ogromną bryłę- zazwyczaj zajmującą większą część ściany lub jej całość.

Meblościanka do salonu – skład meblościanki

Meblościanka do salonu na miarę XXI wieku to najczęściej modny mebel modułowy, połączony ze sobą w przeróżnych konfiguracjach. Nadal ma spełniać swoją funkcję, czyli posiadać wiele miejsca do przechowywania. Dodatkowo, w odróżnieniu do pierwowzoru, nowoczesny zestaw mebli do salonu, to już nie tylko miejsce do przechowywania, ale też ozdoba pokoju, wpasowującą się w niemal każdy styl aranżacji.

Przykład meblościanki dąb sonoma

Popularne są meblościanki dąb sonoma.

W skład modułowych meblościanek najczęściej wchodzą:

  • szafka RTV – niska komoda pod telewizor, z miejscem do przechowywania,
  • komoda
  • regał na książki lub półki na książki
  • słupki i przeszklone witryny, dające możliwość wyeksponowania eleganckiej zastawy, alkoholu, czy ozdób,
  • wbudowana garderoba.

W zależności od potrzeb i gustu, można zaopatrzyć się w meblościanki będące jedną całością- jak za dawnych lat. Są one jednak utrzymane w zupełnie innym stylu- lżejsze, delikatniejsze, nowoczesne i stylowe.

Praktyczne meblościanki od wyboru do koloru

Układ oraz wygląd (wraz z kolorem) meblościanki można dobierać według własnych potrzeb i upodobań. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Estetyka jest w tym przypadku bardzo istotną kwestią, ponieważ stanowi często centralny punkt pomieszczenia i ważne, by cieszyła oko. Dlatego też warto rozważyć różne możliwości- tym bardziej, że jest w czym wybierać. Jeśli nie istnieje opcja powieszenia modułowej meblościanki na ścianie (np. zbyt cienka i delikatna), lub gdy takie rozwiązanie po prostu nie wpasuje się w styl i gust użytkownika, jest oczywiście możliwość wyboru modeli wolnostojących.

Dobór koloru to także ważna kwestia, jednak niezwykłą popularność zdobyły w ostatnim czasie meblościanki w białym kolorze. Nic dziwnego, gdyż pasują niemal do każdego wnętrza i ciężko, by się znudziły. Fronty matowe, czy błyszczące?! Od wyboru, do koloru.

Nie masz meblościanki? Zobacz co tracisz

Posiadanie meblościanki w swoim salonie to gwarancja utrzymania ładu oraz porządku. Dzięki zróżnicowanemu układowi mebli, wszystkie rzeczy mają swoje miejsce- jedne schowane w szufladach, czy szafkach, a inne wyeksponowane na półkach, kubikach, czy w witrynie. Przestrzeń jest uporządkowana, a całość wygląda stylowo i nowocześnie. Niezależnie, czy zdecydujesz się na model podwieszany modułowy, czy meblościankę wolnostojącą, zyskasz funkcjonalny, pojemny mebel, który jest aktualnie bardzo modny!

Drodzy Czytelnicy, specjalnie dla was po umieszczeniu kodu Edinos50 na stronie Rabaty: https://www.edinos.pl/rabat 

kwota zamówienia zostanie pomniejszona o 50 złotych!

 

Zobacz: Dom i Remont