Meble tapicerowane – Korzyści z kupowania w Internecie

Meble tapicerowaneMeble tapicerowane

Internet jest świetnym miejscem do zakupów. Coraz więcej osób w tym seniorzy wybiera sklepy internetowe do kupna nie tylko ubrań, czy przedmiotów codziennego użytku, ale także mebli. Wynika to prostego faktu, że elementy wyposażenia wnętrz możemy nabyć w sieci w cenie znacznie niższej niż podobne, oferowane przez meblowe sklepy stacjonarne.

Mimo swojej atrakcyjnej ceny, meble kupowane w sieci nie są jednak wcale gorszej jakości, a odpowiednio wybrane mogą nam służyć przez wiele lat. Na co zwrócić uwagę, aby dobrze dobrać meble tapicerowane przez Internet i co możemy zyskać kupując je w sieci?

Dokładne wymiary mebli

W ofercie każdego profesjonalnego sklepu internetowego oprócz ogólnej charakterystyki danej kanapy powinny być podane także jej dokładne wymiary. Zanim zamówimy taki mebel, powinniśmy więc dokładnie zmierzyć miejsce jej przeznaczenia. Jeśli kanapa będzie ustawiona w pobliżu drzwi czy otwieranych szafek, powinniśmy koniecznie uwzględnić także to, czy zostanie odpowiednia ilość miejsca, aby bez problemu operować drzwiami czy otwierać szafki. Warto jest się także dowiedzieć od sprzedawcy, czy zamówione meble zostaną dostarczone jako jeden kompletny element, czy też rozłożone w częściach. Na przykład narożniki,które są z reguły większe, zwykle transportowane są w dwóch częściach, które później wystarczy złożyć na miejscu. Jest to o tyle istotne jeśli mieszkamy na wyższym piętrze lub będzie trzeba przenieść mebel przez wąski korytarz. Przed zamówieniem wybranej sofy upewnijmy się więc czy może zostać ona bez problemu wniesiona i ustawiona w miejscu docelowym.

Możliwość personalizacji mebli tapicerowanych

Wiele sklepów internetowych oferujących w sprzedaży meble wypoczynkowe daje także możliwość ich personalizacji. Z taką usługą często spotkać się można np. w sklepach internetowych producentów mebli. Polega ona na indywidualnym doborze tkanin obiciowych, rodzaju i koloru drewna czy innych elementów składających się na ostateczny wygląd mebla. Dzięki temu mamy możliwość dobrania takiego koloru i rodzaju tkaniny, który będzie dobrze komponował się z aktualnym wystrojem naszego wnętrza. Warto w tym miejscu podkreślić, że w sklepach internetowych będziemy mieli znacznie większą możliwość wyboru kolorów i tkanin niż w sklepach stacjonarnych.

Możliwość bezpłatnej dostawy mebli

Meble tapicerowane nie należą do najtańszych elementów wyposażenia wnętrz. W przypadku zakupów internetowych może to być jednak ich zaletą, gdyż często wydając określoną kwotę pieniędzy, możemy otrzymać dostawę w cenie zamówionych produktów. Dzięki temu wybrany mebel zostanie dostarczony pod nasz dom bez dodatkowych kosztów, które z pewnością ponieślibyśmy w przypadku zakupów w tradycyjnym sklepie meblowym. Warto jednak dowiedzieć się bezpośrednio u dostawcy, czy oferuje on także wniesienie mebli na wskazanie piętro, aby się odpowiednio przygotować do odbioru.

Zwrot bez podania przyczyny w ciągu 14 dni

Kupując przez Internet mamy także ustawowe prawo gwarantujące nam zwrot towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty jego dostarczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zakupów online, gdyż kupując towar „wirtualnie” nie mamy możliwości jego dotknięcia czy obejrzenia „na żywo”. Pamiętajmy jednak, że z tego prawa możemy skorzystać jedynie w przypadku mebli, które są w stałej ofercie sklepu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zamówienie, np. wersalki, która będzie wykonania według naszych wskazówek, takie prawo nie będzie już nam przysługiwało, gdyż uznaje się ją za towar wykonany na indywidualne zamówienie. Dlatego, tak jak w przypadku każdego zakupu, warto jest się dobrze zastanowić oraz dokładnie zmierzyć miejsce, w którym będzie stał mebel, aby uniknąć problemów z ewentualnym zwrotem czy wymianą.

Gwarancja na meble kupione w Internecie

Kupując meble tapicerowane w Internecie otrzymujemy wraz z nimi 24 miesiące gwarancji, która jest realizowana przez sprzedawcę lub bezpośrednio przez producenta mebli. W razie gdyby mebel się zepsuł czy przestały działać jego mechanizmy, będzie przysługiwała nam bezpłatna jego naprawa. Zakupy przez Internet nie różnią się więc właściwie niczym w przypadku ochrony gwarancyjnej od kupowania mebli w sklepach stacjonarnych. Jedyną widoczną różnicą jest zdecydowanie niższa cena zakupu, a jak każdy wie, za taki sam towar nie warto przepłacać.

Słuchmed badanie słuchu za darmo