Masz umówioną wizytę w przychodni? Dowiedz się, jak wygodnie dotrzeć do lekarza

Jak wygodnie dotrzeć do lekarzaJak wygodnie dotrzeć do lekarza

Wizyta u lekarza nie jest niczym wyjątkowym dla większości z nas. Każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie, powinien regularnie kontrolować jego stan. Nie jest to może najprzyjemniejsza z rzeczy, ale bardzo istotna dla naszego dobrego samopoczucia. Wraz z upływem czasu, kiedy się starzejemy, takie wizyty mogą być konieczne częściej. Jak zatem wygodnie dotrzeć do lekarza?

Na wizytę pieszo, rowerem lub komunikacją publiczną

Możliwości dotarcia do placówki medycznej na umówioną wizytę u lekarza jest wiele. Wszystko zależy jednak od tego, na ile sprawni się czujemy, ile czasu możemy na to przeznaczyć lub jak daleko mamy do przychodni. Spacer do lekarza może okazać się czymś bardzo przyjemnym, pod warunkiem, że nie mamy trudności z chodzeniem lub – jak to często bywa – mamy lepszy dzień i piękną pogodę za oknem. Podobnie jest z przejażdżką na rowerze. W ten sposób, nie tylko odwiedzimy naszego doradcę od zdrowia, ale również zażyjemy trochę ruchu, co wpłynie na lepszy sen i samopoczucie. Co jednak, gdy opadniemy z sił? Zawsze możemy skorzystać z komunikacji publicznej. Problemem może okazać się jednak jej częsta niepunktualność. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie mieszkamy. Jest wiele rzeczy, które mogą nam taką podróż utrudnić. Do jednych z nich należeć będzie gwałtowna zmiana pogody. Jeżeli nie czujemy się na siłach, nie porywajmy się na taką wyprawę rowerem lub pieszo. Ci z nas, którzy mają trudności z poruszaniem się, mogą mieć czasami problem z wejściem do tramwaju lub autobusu. Ponadto, nie zawsze mamy gwarancję na to, że znajdziemy miejsce siedzące i będzie to pojazd wyposażony w klimatyzację.

Jeżeli posiadasz auto, rozważ możliwość dojazdu samochodem

W dzisiejszych czasach mówi się, że bez samochodu jest się, jak bez ręki. Szczególnie wiedzą to Ci, którzy bardzo dużo nim podróżują. Samochód będzie niewątpliwie znacznie wygodniejszy od roweru, spaceru i autobusu. Zazwyczaj możemy podjechać nim niemal wszędzie. A w zasadzie, można powiedzieć, że „prawie wszędzie”, ponieważ im większe miasto, tym mniejsza ilość miejsc parkingowych. Nie każda placówka medyczna posiada swoje bezpłatne miejsca parkingowe. Często takich miejsc trzeba szukać w dużej odległości od drzwi do gabinetu lekarskiego i dodatkowo płacić za nie. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze korki na drogach i – w zależności od pory dnia – wzmożony ruch. Im starsi się stajemy, tym większym wyzwaniem może okazać się prowadzenie auta. Warto więc pomyśleć nad tym, żeby to ktoś z bliskich nas zawiózł. Tylko czy ta osoba będzie miała czas? Przecież nie musimy być zawsze zależni od innych.

A może zamówić transport pod drzwi?

Zamówienie transportu pod drzwi jest najwygodniejszym rozwiązaniem ze wszystkich wymienionych. Tutaj mamy dwie możliwości. Możemy zamówić po prostu taksówkę lub transport medyczny. Pytanie tylko, czy będzie nam potrzebna opieka medyczna przez cały czas transportu. Taka usługa nie należy do najtańszych. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem okazuje się po prostu zamówienie taksówki. Jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie, jeżeli chcemy wybrać się do lekarza. Nie musimy martwić się o godzinę odjazdu autobusu, ani o pogodę, gdy jedziemy rowerem. Nie musimy szukać miejsca parkingowego i płacić za nie. Po prostu wsiadamy do samochodu z kierowcą i jedziemy. Dzięki temu, że podróżujemy taksówką, mamy też możliwość opuszczenia pojazdu bezpośrednio pod drzwiami placówki medycznej.

– Coraz częściej zdarza się, że osoby starsze decydują się na podróż z nami. Nie tylko do przychodni, ale również na zakupy czy spotkanie. Wpływ na to mają na pewno spadające koszty podróży taksówką oraz liczne promocje organizowane przez naszą sieć. Z pragmatycznego punktu widzenia jest to bardzo komfortowy i wygodny sposób podróży. Wygoda jest najczęściej wymienianą korzyścią podróży taksówką, choć na pewno nie jest jedyną. – komentuje Pan Stanisław, kierowca iTaxi. Oto dlaczego warto zdecydować się na podróż taksówką.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo