Lokalizator psa i kota – czy warto?

Lokalizator psa i kotaLokalizator psa lub kota ułatwi jego znalezienie, kiedy pupil ucieknie.

Pies lub kot może być ulubionym domowym pupilem. Czworonogi często stają się pełnoprawnym członkiem rodziny. Jeśli przygarniamy takie zwierzę, zadbajmy o jego bezpieczeństwo. Chodzi tu nie tylko o szczepienia, regularne wizyty u weterynarza czy odpowiednie żywienie, ale również o bezpieczeństwo podczas zabaw na świeżym powietrzu. Podczas spacerów, zwłaszcza swobodnych, bez smyczy można nadal trzymać pieczę nad swoim zwierzakiem dzięki lokalizatorom GPS.

Jak działa GPS dla psa lub kota?

Niewielkie urządzenie, którym jest GPS dla psa i kota to funkcjonalny lokalizator przeznaczony do oznacza pozycji zwierząt domowych. Wskazuje właścicielowi czworonoga aktualną pozycję, w jakiej znajduje się pupil z dokładnością nawet  do kilku metrów w zasięgu sieci GPS. Wiele lokalizatorów, czego przykładem jest urządzenie dla zwierząt domowych GPS Calmean (https://www.calmean.com/), wspiera sygnał naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieci WiFi, żeby móc możliwie jak najdokładniej określić położenie pupila.

Możliwość zlokalizowania psa lub kota przydaje się, gdy zwierzak wiedziony instynktem albo w wyniku sytuacji stresującej, ucieknie nam podczas spaceru i nie będziemy mogli go znaleźć. Kiedy mamy kota, który chodzi swobodnie po podwórku i wokół niego, np. po łąkach czy lasach, lokalizator GPS pomaga w ustaleniu, gdzie aktualnie przebywa. Możemy wykorzystywać go również jako element zabezpieczenia przed kradzieżą naszego pupila.

Niewielkie urządzenie można przyczepić do obroży psa lub kota i lokalizować zwierzę na mapie, za pomocą dedykowanej aplikacji w telefonie lub na komputerze.

Dodatkowe funkcje lokalizatora psa i kota

Lokalizator może pozwolić na to, by właściciel zwierzaka ustawił na mapie w aplikacji strefę bezpieczną, w jakiej powinno przebywać zwierzę. Gdy tylko zmieni się jego położenie, np. wyjdzie poza sferę, właściciel otrzymuje na telefon i w aplikacji stosowne powiadomienie i będzie mógł szybko na nie zareagować. W ten prosty sposób uzyskujemy pewność, że czworonożny przyjaciel domu nie odejdzie od niego za daleko.

Ciekawą funkcją lokalizatorów psa i kota jest nasłuch otoczenia, w jakim znajduje się zwierzak. Można wywołać go z aplikacji, za pomocą automatycznego połączenia z lokalizatorem. Może być to pomocne, jeśli zostawiamy np. psa na kilka dni w hotelu dla zwierząt i chcemy dowiedzieć się, czy jest on dobrze traktowany. Więcej informacji o tym, jak wybrać takie urządzenie, znajduje się tutaj: www.calmean.com/blog/gps-dla-psa-i-kota-jak-wybrac-odpowiedni-lokalizator/

Na spacerze po zmierzchu z pupilem przydać się mogą kolorowe, migające diody LED w lokalizatorze przymocowanym do obroży. Pomogą w niemal natychmiastowym odnalezieniu psa czy kota w ciemności, kiedy ucieknie lub odejdzie nieco za daleko. W pewnym sensie to taka kontrola rodzicielska Android, czyli nie nad pociechą, tylko nad pupilem.