Lodówka Samsung Chef Collection – Pogromca konkurencji

lodówka samsungLodówka Samsung Chef Collection jest przyjazna seniorom.

Chłodziarka Samsung Chef Collection Rb41j7839s4 jest naszpikowana technologią, a samo jej wykonanie nie wzbudza wątpliwości. Producent zadbał też o praktyczne rozwiązania. I właśnie dlatego inne, konkurencyjne marki odpadają w przedbiegach.

Lodówka Samsung Chef Collection Rb41j7839s4 jest bezkonkurencyjna. Sama się broni, więc udowodnienie tego to bułka z masłem. Sami zobaczcie.

Samsung Chef Collection Rb41j7839s4. Dlaczego warto?

Lodówka Samsung Chef Collection Rb41j7839s4 jest pojemna, zmieści się w niej 406 litrów. Przy czym poziom głośności to 39 dB (A), więc mamy tu bardzo niskie natężenie dźwięku.

Urządzenie wyposażono w kilka różnych technologicznych systemów. Twin Cooling Plus, dzięki dwóm niezależnie od siebie pracującym obiegom chłodzenia, utrzymuje optymalną wilgotność w chłodziarce i zamrażalniku. Zapobiega to mieszaniu się zapachów. Natomiast Metal Cooling, odpowiada za stałą niską temperaturę i w razie potrzeby szybko przywraca odpowiedni jej poziom. System No Frost eliminuje tworzenie się szronu i lodu wewnątrz chłodziarki, więc żywność pozostaje dłużej świeża i zachowuje więcej wartości odżywczych. Są jeszcze Power Freeze, która aktywuje szybkie zamrażanie oraz Power Cool, której zadaniem jest intensywne chłodzenie. Nie sposób też nie wspomnieć o technologii Space Max, bo to właśnie ona umożliwia pogłębienie i poszerzenie przestrzeni użytkowej chłodziarko-zamrażarki. Krótko mówiąc: zastosowany system izolacji sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze, więc wewnątrz mamy do dyspozycji więcej przestrzeni.

Poza tym chłodziarka jest wykończona nierdzewną stalą szczotkowaną, a wbudowany wyświetlacz LED pozwala na dostosowywanie temperatury i trybu pracy lodówki. Wraz z lodówką Samsung Chef Collection Rb41j7839s4 dostajemy też zwiększony zakres otwierania drzwi. Duże znaczenie mają tu także półki z hartowanego szkła, które są wytrzymałe na duże obciążenia i bardzo łatwo jest je wyczyścić. Natomiast w razie potrzeby półki można wyjąć i szybko umyć pod bieżącą wodą.

Oczywiście nie wszyscy są entuzjastami tego sprzętu. Wytykają mu za mały pojemnik na jaja i zewnętrzną podatność na zarysowania. Jednak, jak by nie patrzeć, większy pojemnik na jajka nie obciąży naszych portfeli, a zarysowań da się uniknąć, jeżeli będziemy używali lodówki „z głową”.

Inne są dobre, ale nie aż tak

Jak lodówka Samsung Chef Collection Rb41j7839s4 wypada w porównaniu z konkurencją? Bardzo dobrze. Przekonajmy się zatem, że rzeczywiście tak jest.

Kiedy przyjrzymy się lodówce Bosch KGN39VL31E, zobaczymy, że idealnie chłodzi, również w trybie eco, ma szufladę na warzywa, która zapewnia dłuższą świeżość, jest pojemna i nowoczesna. Jednak z drugiej strony pracuje nieco za głośno.  Natomiast Amica FD225.4 to chłodziarka tania, cicha i energooszczędna, z automatycznym odszranianiem. Minusem jest jednak jej mała pojemność, a lód i szron pojawiają się na tylnej ściance zamrażalnika. Zaś Whirlpool ARC104/1 jest cicha, energooszczędna, dobrze trzyma temperaturę. Została też wyposażona w funkcję automatycznego odszaraniania chłodziarki. Jednak nie da się pominąć tego, że w chłodziarce są tylko dwie półki, a elementy urządzenia zostały przeciętnie wykonane. Zerknijmy jeszcze, co ma do zaoferowania Electrolux ENN2801BOW. Jest to sprzęt cichy z praktycznymi szufladami na warzywa i owoce. Producent pomyślał też o regulacji wilgotności. Ogólnie lodówka nie sprawia problemów, jeżeli chodzi o zmianę otwierania drzwi i czyszczenie. Niestety trzeba wspomnieć, że na tylnej ściance skrapla się woda.

Słuchmed badanie słuchu za darmo