Liposukcja a doświadczenie chirurga

Jak wyglada brzuch po liposukcjiLiposukcja dla niektórych może oznaczać nowe życie.

Liposukcja – odsysanie tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Dzięki usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała poprawia się jego harmonię i proporcje. Modelowanie sylwetki za pomocą liposukcji jest zabiegiem chirurgicznym wymagającym konsultacji chirurgicznej. Bezpieczeństwo oraz efekty przeprowadzonego zabiegu zależą między innymi od kwalifikacji i doświadczenia chirurga plastycznego, o czym warto pamiętać.

Chirurgiczne odsysanie tłuszczu – wszystko, co warto wiedzieć

Chirurgia plastyczna obejmuje między innymi liposukcja – metoda chirurgiczną, za pomocą której zostaje w sposób równomierny usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych miejsc ciała – np. z brzucha, ud czy pośladków. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym bądź dożylnym. Chirurg plastyczny poprzez kilka drobnych nacięć na skórze nastrzykuje tkankę tłuszczowa roztworem znieczulającym, pod wpływem którego staje się ona bardziej podatna na rozbijanie przy użyciu wąskiej rurki – kaniuli. Następnie odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej modelując sylwetkę i zszywa nacięcia (szwy zdejmuje się zwykle po 8-10 dniach). Podczas jednego zabiegu można usunąć 3-4 litrów tłuszczu. Po zabiegu nosi się się ubranie uciskowy, które zmniejsza powstały obrzęk i pozwala kontrolować skórę. Powrót do zdrowia po zabiegu zwykle zajmuje kilka tygodni.

Doświadczenie i kwalifikacje chirurga plastycznego – dlaczego takie ważne

Decydując się na liposukcję warto zastanowić się nad wyborem właściwego chirurga plastycznego mając na uwadze swoje zdrowie, bezpieczeństwo oraz efekt wykonanego zabiegu. Jak wiec znaleźć idealnego chirurga plastycznego? Otóż warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

brzuch po liposkucji

Doświadczenie chirurga w liposukcji jest kluczowe przy wyborze kliniki.

Jedną z najważniejszych będzie doświadczenie oraz posiadane kwalifikacje. Chirurg plastyczny powinien posiadać certyfikat Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz specjalizować się w zabiegu odsysania tłuszczu. Ważne jest jego doświadczenie oraz efekty wizualne wykonanych zabiegów. Nie bez znaczenia jest również profesjonalizm kliniki – jej wyposażenie, zatrudniany personel oraz oferowana opieka pooperacyjna. Warto o to wszytko dopytać choćby na konsultacji chirurgicznej wymaganej przed wykonaniem liposukcji. Ponadto chirurg plastyczny powinien przed liposukcją sprawdzić stan zdrowia pacjenta oraz omówić z nim przebieg zabiegu, jego skutki uboczne (obrzęki, zasinienia, ból) oraz wyjaśnić, jak przebiega rekonwalescencja.

Szukasz profesjonalnego chirurga, który oferuje zabieg liposukcji? Odwiedź https://christofferingves.pl/liposukcja/.

Słuchmed badanie słuchu za darmo