Licówki – Czy to dobry wybór?

licówkiLicówki pasują również dla seniora.

Co są licówki?

Licówki na zęby to rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej, które w ostatnich latach zyskało ogromną popularność nie tylko wśród młodzieży, ale również seniorów. Stosunkowo niski koszt zabiegu, który pozwala na uzyskanie szybkiego, zadowalającego efektu, przyciągnął wielu nowych pacjentów wśród seniorów. Dodatkowo, zabieg przyklejania licówek jest bardzo prosty w realizacji, przez co pacjenci nie mają co do niego żadnych wątpliwości.

Pierwsze modele licówek nie cieszyły się zainteresowaniem – efekt uzyskiwany dzięki nim wyglądał sztucznie. Na szczęście, stomatologia estetyczna w ostatnich latach rozwinęła się na tyle, że uzyskiwane efekty dzięki jej rozwiązaniom wyglądają bardzo naturalnie. Dotyczy to szczególnie koron i licówek, które zostały w pełni wykonane z porcelany. Jeśli jesteś zainteresowany licówkami – sprawdź, czy jest to dobry wybór.

Licówki – zalecenia

Z racji tego, że licówki zaliczają się do rozwiązań stomatologii estetycznej, ich wykorzystanie skupia się głównie na poprawie walorów wizualnych uzębienia pacjenta. Licówki można wykorzystać między innymi wtedy, gdy pacjent chce zamknąć szpary między górnymi jedynkami, tzw. diastemy.

Licówki świetnie sprawdzą się wtedy, gdy pacjent boryka się z problemem trwałych przebarwień, których nie da się wybielić czy oczyścić z pomocą zabiegów higienizacyjnych. Licówki pomagają w takich przypadkach dokładnie przykryć każdy rodzaj przebarwień, a także wady związane z rozwojem szkliwa.

Dodatkowo, zastosowane licówek ma sens, gdy zachodzi potrzeba poprawy kształtu zębów. Kształt zęba można poprawić poprzez skrócenie go, wydłużenie, zwężenie czy też poszerzenie. Licówki mają szerokie zastosowanie. Jaki jest koszt licówki? Cena licówki jest niska i adekwatna do efektu, warto z nich skorzystać i zapytać w np. w klinice Adental.

Kiedy nie można skorzystać z licówek?

Licówki nie stanowią jakiegokolwiek obciążenia dla organizmu – ich przyklejenie jest całkowicie nieinwazyjne. Niestety, nie każdy z nich może skorzystać. Jest to niezalecane u pacjentów, którzy, na skutek pewnych nawyków, mogliby szybko uszkodzić licówki. Do tego grona zaliczają się osoby, które: mają wady zgryzu, cierpią na bruksizm, obgryzają paznokcie, nie dbają o higienę jamy ustnej.

Licówki kompozytowe czy licówki porcelanowe?

Pacjent, który jest zdecydowany na wybór licówek, zawsze staje przed wyborem – kompozytowe czy porcelanowe? Licówki kompozytowe są tańsze, niż porcelanowe, jednak charakteryzują się one mniejszą trwałością. Za wyższą ceną licówek porcelanowych przemawia wyższa trwałość, a także lepszy efekt estetyczny. Jeśli budżet pozwala ci na licówki porcelanowe – zdecyduj się na nie; licówki kompozytowe to również dobry wybór, którego nie będziesz żałować.

Jeśli potrzebujesz licówek sprawdź https://adental.pl/oferta/licowki/

Słuchmed badanie słuchu za darmo