Leczenie sanatoryjne osteoporozy w Słonecznym Zdroju

Osteoporoza - leczenie w Słonecznym ZdrojuOsteoporoza - leczenie w Słonecznym Zdroju

Boisz się osteoporozy? Odwapnienie kości to problem, z którym zmagają się tysiące Polaków. Na szczęście odpowiednie leczenie oraz rehabilitacja pozwalają na długo zachować organizm w dobrym zdrowiu. Dlatego, jeśli to schorzenie dotknęło także Ciebie, nie przejmuj się. Przyjedź do Buska-Zdroju i przekonaj się, że leczenie osteoporozy w czterogwiazdkowym hotelu Słoneczny Zdrój to prawdziwa przyjemność.

Ruch i rehabilitacja w Słonecznym Zdroju

Lekarze wskazują, że w przypadku osteoporozy pozytywny wpływ na kości mają ćwiczenia oraz fizjoterapia. Pobudzają one osteoblasty, czyli komórki odpowiedzialne za przyrost tkanki kostnej. Kuracjusze, leczący się w Słonecznym Zdroju, mogą korzystać z szeregu zabiegów, pozwalających przeciwdziałać zrzeszotnieniu. Wśród nich znajduje się przyspieszająca regenerację tkanek krioterapia oraz Biomechaniczna Stymulacja Mięśni (BSM), która nie tylko poprawia stan kości, ale także zwiększa ruchomość mięśni i stawów, poprawiając kondycję pacjenta. Chorzy na osteoporozę zażywają również kąpieli leczniczych w znanych ze swoich wyjątkowych właściwości wodach siarczkowych, z których od setek lat słynie Busko-Zdrój.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia przy osteoporozie

Osoby leczące osteoporozę w Słonecznym Zdroju mogą korzystać z profesjonalnej rehabilitacji, nakierowanej na leczenie osteoporozy. Prowadzona jest ona przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy zestaw ćwiczeń oraz stosowane techniki zawsze dostosowują do potrzeb pacjenta. Warto zaznaczyć, że w Słonecznym Zdroju osoby dotknięte łamliwością kości rehabilitowane są m.in. z wykorzystaniem urządzenia Tergumed 710. To system znany i ceniony w całej Europie. Na podstawie testów, ocenia on stan układu ruchu pacjenta i na tej podstawie dopasowuje rodzaj treningu.

Bądź pod dobrą opieką

Słoneczny Zdrój to nie tylko szeroki zakres zabiegów fizjoterapeutycznych oraz nowoczesny sprzęt, ale przede wszystkim wykwalifikowany personel. Osoby leczące osteoporozę w hotelu mogą liczyć na profesjonalną konsultację lekarską. Co więcej, kuracja cały czas odbywa się pod okiem wyspecjalizowanych rehabilitantów i fizjoterapeutów, którzy monitorują jej skuteczność oraz troszczą się o komfort pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat: Osteoporoza – leczenie w Słonecznym Zdroju