Leczenie i terapia komórkami macierzystymi?

komorki macierzyste zdjecieKomórki macierzyste można zastosować głównie w reumatologii i ortopedii.

Leczenie komórkami macierzystymi to innowacyjna metoda leczenia, która potrafi zwalczyć wiele groźnych chorób dla naszego organizmu, a także wiele niedogodności. Jak wygląda leczenie i terapia za pomocą tej metody?

Jak pozyskać komórki macierzyste?

Pozyskuje się tkankę tłuszczową pacjenta, w której znajdują się komórki macierzyste. Można ich użyć do różnych zabiegów, nawet do zabiegów odmładzających oraz z zakresu medycyny i ortopedii sportowej. Komórki macierzyste potrafią przekształcać się w inne typy komórek, które występują w ludzkim organizmie, a także zdolne są do podziału i odnawiania.

Komórki macierzyste można pozyskać również z krwi pępowinowej przy narodzinach dziecka. Wiele rodzin decyduje się na ich pobranie. Komórki te można przetrzymywać w banku krwi pępowinowej. Innymi źródłami pozyskania są: komórka jajowa, szpik kostny, krew obwodowa, tkanka nerwowa, a również inne tkanki.

Do czego wykorzystuje się komórki macierzyste?

Komórki macierzyste można zastosować w szeroko pojętej medycynie, głównie w reumatologii i ortopedii, czyli w leczeniu zwyrodnień stawów i ścięgien, przy rekonstrukcji tkanek kostnych, jak i chrzęstnych, przy medycynie elastycznej (jak odmłodzenie skóry i ciała), chirurgii plastycznej (powiększanie piersi, modelowanie pośladków i inne zabiegi upiększające), a nawet przy ranach, które ciężko się goją.

Poza tym komórki macierzyste można stosować przy chorobach takich jak: białaczka, zaburzenia układu odpornościowego, nowotwory złośliwe itp.

Za pomocą tych komórek można wyleczyć aż 70 chorób onkologicznych, hematologicznych i wiele innych schorzeń.

Co powoduje terapia komórkami macierzystymi?

Dzięki terapii komórkami macierzystymi dochodzi do regeneracji uszkodzonych mięśni oraz stawów, zmniejsza ból, zwiększa zakres ruchu przy zwyrodnieniach stawów, zwiększa codzienną aktywność powodując lepszy komfort życia. Jest najbardziej skuteczną metodą w leczeniu urazów z zakresu ortopedii. Dotyczy głównie sportowców i osób z wszelkimi urazami aparatu ruchu.

Więcej na temat leczenia i terapii komórkami macierzystymi dowiesz się na: https://carolina.pl/centrum-medycyny-regeneracyjnej/

Leczenie komórkami macierzystymi można wykorzystać przy wielu chorobach, zwłaszcza dotyczących urazów mięśni, stawów itp., a także przy chorobach zagrażającym życiu pacjenta. Terapia ta, coraz bardziej staje się popularna w Polsce i coraz więcej osób decyduję się na nią. Pozyskać komórki macierzyste można na wiele sposobów, jest to prosty zabieg, który może poprawić stan zdrowotny, a także uratować życie chorego.

Słuchmed badanie słuchu za darmo