Łazienka wielopokoleniowa – Jak osiągnąć kompromis

Relax – idealna wanna do łazienki wielopokoleniowej.

Coraz większa ilość dorosłych Polaków decyduje się na mieszkanie ze swoimi rodzicami. Na takie rozwiązanie decydują się nie tylko osoby, dla których jest to rozwiązanie korzystniejsze ekonomicznie, ale także i takie, które podejmują się opieki nad starszymi, niekiedy chorymi rodzicami. Ich pomoc bywa nieoceniona i stanowi alternatywę dla usług opiekunów, czy pobytu w domu seniora.

Wspólne mieszkanie z seniorami

Z biegiem lat korzystanie z dotychczasowego wyposażenia domu lub mieszkania staje się dla osób starszych coraz bardziej problematyczne. Konieczne mogą być remonty, czy wymiana wyposażenia, aby likwidować bariery utrudniające życie dojrzałym domownikom. W dużej mierze problem ten dotyczy łazienki.

Wanna czy brodzik?

Popularne niegdyś wanny, czy wysokie brodziki stają się niekomfortowe i zmuszają seniorów do nadmiernego wysiłku lub rezygnacji z brania kąpieli czy natrysku. Konieczne są zmiany. Czy da się urządzić łazienkę w taki sposób, aby w pełni usatysfakcjonowani byli zarówno starsi, jak i młodsi domownicy, bez konieczności przeprowadzania remontu? Oczywiście, że tak! Nie trzeba przy tym rezygnować ani z możliwości wzięcia długiej, gorącej kąpieli, ani orzeźwiającego natrysku. Wszystko za sprawą wszechstronnego rozwiązania w postaci wanny z drzwiami.

Umożliwia to model RELAX – wanna typu leżącego posiadająca uchylne drzwiczki i antypoślizgowe dno. Klasyczne wymiary (od 140 do 170cm długości) pozwalają na umieszczenie jej w praktycznie każdej łazience. Dzięki niej każdy mieszkaniec domu czy mieszkania może myć się tak, jak lubi.

Relax – idealna wanna do łazienki wielopokoleniowej.

Wanna RELAX umożliwia zarówno wzięcie kąpieli, jak i natrysk – czy to w pozycji stojącej, czy siedzącej. Doposażenie wanny w ściankę prysznicową i wkładane siedzisko czyni z jej idealne rozwiązanie dla łazienki wielopokoleniowej. Dzięki niskiemu progowi wejścia także seniorzy nie mają problemów z korzystaniem z niej. Kompromis przy wyposażaniu łazienki wielopokoleniowej jest możliwy!

Wkładane siedzisko pozwala brać natrysk w pozycji siedzącej.

Zdjęcia i więcej informacji dotyczących wanny RELAX znajdziecie Państwo na stronie www.lazienkabezbarier.com.pl.

Firma udziela również szczegółowych informacji pod numerem telefonu 609 382 635 i bezpłatnie wysyła do osób zainteresowanych materiały informacyjne.

Słuchmed badanie słuchu za darmo