Kwas alfa liponowy firmy KenayAG – Co warto widzieć o tym skutecznym suplemencie diety?

kwas alfaJaka jest cena kwasu alfa liponowego w postaci suplementu diety?
ALA, czyli w skrócie kwas alfa liponowy, to z chemicznego punktu widzenia, kwas tłuszczowy, budową zbliżony do witamin. Dla amatorów zdrowego żywienia ciekawym może być fakt pojawienia się kwasu alfa liponowego w postaci suplementu diety. Firma KenayAG opracowała skuteczny preparat, który doskonale uzupełnia codzienne odżywianie. Jakie jest działanie kwasu alfa liponowego i kto najbardziej skorzysta na regularnej suplementacji tym mikroskładnikiem? Sprawdźmy zatem!

Kwas alfa liponowy – Gdzie występuje i co o nim wiemy?

Nasz organizm potrafi produkować kwas ALA samoistnie, jednak bardzo często ilości te nie są wystarczające do utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej i musimy uzupełniać jego ilości wraz z pokarmem. Gdzie występuje kwas alfa liponowy? Spore ilości tej substancji znajdziemy w mięsie, co nie będzie dobrą informacją dla osób, preferujących dietę wegetariańską. Dużą zawartość wykazuje także szpinak oraz… drożdże piwne! Informację tę kierujemy więc do panów, którzy wysoką zawartością kwasu ALA będą mogli wyprosić dodatkowy kufelek u zaborczej małżonki!

Działanie kwasu alfa liponowego – Dla kogo ten suplement diety?

Teraz nieco poważniej – co wymiernie zyskamy na suplementacji kwasem ALA? Jego odżywcze właściwości widoczne są już na poziomie komórkowym. Spowalnia on starzenie się komórek, a także wspiera pracę oraz regenerację mitochondriów, odpowiedzialnych za proces oddychania komórkowego. Dzięki temu w naszym organizmie zapewniona jest odpowiednia przemiana materii, czyli metabolizm składników odżywczych. Kwas alfa liponowy wspomaga również odchudzanie, wpływając na procesy lipolizy czyli rozpadu tkanki tłuszczowej.

Kwas alfa liponowy jest zaliczany do bardzo silnych antyoksydantów, czyli substancji aktywnie zwalczających wolne rodniki. Kwas ALA od polskiej firmy KenayAG może być zatem świetnym preparatem do profilaktyki chorób nowotworowych. Spowalnia także proces starzenia się, jest więc ceniony wśród specjalistów od medycyny estetycznej oraz w kosmetologii.

kwas alfa liponowy

Fot. Kwas Alfa-liponowy od polskiej firmy KenayAG

Dawkowanie kwasu alfa liponowego

Szacuje się, że dla prawidłowego działania kwasu alfa liponowego dzienna dawka tego składnika powinna oscylować w granicach 100-150 mg. W kapsułkach z kwasem ALA od firmy KenayAG dzienne zapotrzebowanie zostało ograniczone do dwóch porcji na dobę. Suplement ten trudno przedawkować, jednak dla prawidłowego samopoczucia i ograniczenia ryzyka bólu brzucha i mdłości, zaleca się bezwzględnie stosować do zaleceń producenta.

Jaka jest cena kwasu alfa liponowego w postaci suplementu diety? Miesięczna kuracja to koszt rzędu nieco ponad 40 zł (około 0,70 zł za kapsułkę). Warto przetestować działanie kwasu alfa liponowego przez osoby w każdym wieku, sprawdzając poprawę kondycji zdrowotnej i samopoczucia. Aktualnie to jeden z najciekawszych preparatów na rynku!

Słuchmed badanie słuchu za darmo