Kto sięga po pożyczkę przez Internet najczęściej?

Pożyczka dla senioraPożyczka przez Internet dla seniora

Z niespodziewanym brakiem gotówki musiał radzić sobie chyba każdy. Większość osób kieruje wówczas swoje kroki do banku, chcąc zaciągnąć kredyt. Niestety, wiąże się to z koniecznością przejścia naprawdę długiej procedury. Nie brakuje również tych, którzy w banku na kredyt liczyć nie mogą. Rozwiązaniem okazuje się pożyczka przez Internet. Kto najczęściej stawia na taki sposób pożyczenia pieniędzy?

Starsi czy młodsi, kobiety czy mężczyźni?

Prowadzone badania pokazują, że na pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem Internetu zdecydowanie częściej decydują się osoby młode – wiek pożyczkobiorców stawiających na takie nowoczesne rozwiązanie nie przekracza na ogół 34 lat. Wynika to oczywiście z zupełnie innego podejścia do Internetu i możliwości, jakie oferuje. Nieustannie rośnie jednak liczba osób starszych korzystających z sieci, ale nadal wolą oni pożyczać pieniądze w sposób tradycyjny – udając się do oddziału firmy.

Badania pokazują również, że po pożyczki udzielane za pośrednictwem Internetu o wiele częściej sięgają mężczyźni niż kobiety. Ze statystyk wynika, że na ogół nie pożyczają oni więcej niż dwa tysiące złotych.

Na co najczęściej wydawane są pieniądze pożyczone taką drogą? Zdecydowana większość osób wydaje je na niespodziewane wydatki, takie jak na przykład naprawa samochodu. Wśród tych, którzy decydują się na pożyczki przez Internet, znajdują się również ci, którzy uzyskane tą drogą pieniądze przeznaczają na bieżące potrzeby: codzienne zakupy czy opłatę rachunków. Pożyczka przeznaczana jest także na: zakup sprzętu RTV i AGD, remont mieszkania, leczenie, a nierzadko również na spłatę poprzednich zobowiązań.

Dla kogo szybka pożyczka przez Internet?

Jeszcze kilka lat temu powszechne było przekonanie, że pożyczki przez Internet to propozycja kierowana wyłącznie do osób borykających się z trudną sytuacją materialną. Prowadzone obecnie badania pokazują, że sytuacja ta znacząco się zmieniła. Dzisiaj na taką formę pożyczania pieniędzy decydują się średniozamożni Polacy, którzy doskonale radzą sobie ze spłatą zobowiązania.

Opisany powyżej stan rzeczy jest między innymi wynikiem coraz bardziej skomplikowanej procedury przyznawania kredytów przez banki. Wiele osób nie chce już czekać tygodniami na podjęcie decyzji kredytowej. Wolą skorzystać z usług sprawdzonej firmy – na przykład Szybkiej Gotówki – aby móc zrealizować swoje plany. Mała liczba formalności, szybka decyzja – wszystko to sprawia, że pieniądze trafiają do pożyczkobiorcy błyskawicznie.

Rzetelne firmy, takie jak właśnie Szybka Gotówka, dbają o swoich klientów. Pieniądze pożyczane są na uczciwych zasadach, a w razie trudności ze spłatą zadłużenia można liczyć na przystępne propozycje.

Pożyczka przez Internet to świetne rozwiązanie dla osób, którym naprawdę zależy na czasie i nie mogą czekać, aż bank podejmie decyzję kredytową. Dzisiaj decyduje się na nie coraz więcej osób, którym nagle potrzebna jest ekstra gotówka. Na szczęście wybór firm pożyczkowych jest naprawdę ogromny, a konkurencja na rynku tego rodzaju usług coraz bardziej uczciwa.

Słuchmed badanie słuchu za darmo