Krzesełka schodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Krzesełko schodowe dla seniorów i niepełnosprawnych za 1000 złKrzesełko schodowe dla seniorów i niepełnosprawnych za 1000 zł

Krzesełka schodowe to  urządzenia służące do przemieszczania osób starszych i mających trudności z poruszaniem się po schodach. Z wind schodowych korzystają też równie często osoby młodsze a nawet dzieci, miewające problemy z samodzielnym pokonywaniem schodów.

Ten rodzaj wind schodowych jest tanim i szybkim sposobem dostosowania domu na potrzeby osoby w podeszłym wieku lub osoby poruszającej się na wózku.

Używane krzesełka schodowe

Krzesła schodowe da się ogólnie podzielić na krzesła schodowe jadące na torze jezdnym prostym a także poruszające się na torze krzywoliniowym. Windy schodowe schodowe proste można spotkać w wersji używanej i właśnie to rozwiązanie wydaje się najlepsze ze względu na bardzo małą i przystępną cenę, a także olbrzymie możliwości adaptacji. Używane krzesełka schodowe są jednymi z najchętniej wybieranych wind schodowych.

Windy przyschodowe w pigułce

Winda krzesełkowa prosta (np. Acorn Supperglide 130) powinna być montowana na schodach prostych. Czasami możliwe są odstępstwa od tej reguły – później o tym opowiemy. Instalacja windy schodowej prostej nie wymaga w ogóle przygotowań. Szynę jezdną windy schodowej przytwierdza się do schodów co pewien, określony dystans. W dolnej części schodów szyna jezdna schodzi do samej podłogi, a po przeciwległej stronie, czyli w górnym krańcu wystaje kilkanaście cm nad poziom podłogi.

Krzesełko schodowe (w tym model Acorn) jest zasilane akumulatorowo, jednak potrzebne jest gniazdko elektryczne w które należy wpiąć ładowarkę dostarczoną w zestawie. W czasie kiedy krzesełko jest pozostawione na przystanku dolnym lub górnym następuje automatyczne ładowanie akumulatorów.

Sterowanie windą schodową jest bardzo proste – odbywa się poprzez wciśnięcie odpowiedniego guzika znajdującego się na podłokietniku. Inną opcją jest tzw. sterowanie zdalne za pomocą pilotów na podczerwień.

Krzesełka schodowe mają bardzo wygodne siedziska, niektóre modele mogą mieć możliwość wyboru koloru tapicerki. Każde krzesełko schodowe na możliwość obrotu siedziska na górnym przystanku. Z reguły na siedzisku zainstalowany jest także pas bezpieczeństwa.

Zdarza się, że krzesełko schodowe proste udaje się zainstalować na schodach zabiegowych – jeżeli ekipa zajmująca się instalacją ma duże doświadczenie to powinno się udać bez problemu zamontować krzesełko na schodach, gdzie zabieg jest na górze.

Używana winda schodowa Acorn

Na polskim oraz europejskim rynku jedynym używanym krzesełkiem przyschodowym, które jest oficjalnie dystrybuowane przez producenta jest krzesełko schodowe Acorn – obecnie jest to model SuperGlide 130. Brytyjska firma Acorn pozyskuje te krzesełka schodowe na własnym rynkui następnie po właściwej regeneracji wysyła do swoich dystrybutorów. Krzesło schodowe i szyna jezdna mają około 3-4 lata – siedzisko jest zawsze nowe.

Na terenie Polski oficjalnym dystrybutorem używanych krzesełek schodowych jest firma Windy Schodowe Warszawa, która dostarcza i montuje te krzesełka schodowe we wszystkich regionach kraju. Na używane krzesło dźwigowe Acorn Superglide osoba dokonująca zakupu ma 12-miesięczną gwarancję, która w formie dokumentu przekazywana jest po zakończonym montażu windy schodowej.

Cena krzesła schodowego, cena windy schodowej

Koszty związane z kupnem używanego krzesełka schodowego Acorn zawiera się w przedziale od 5 do 7 tysięcy zł – ostateczny koszt zależy od długości szyny jezdnej i wielu pozostałych dodatkowych parametrów. Czas realizacji używanego krzesełka schodowego Acorn wynosi nie więcej niż 10 dni, co w porównaniu do innych tego rodzaju urządzeń praktycznie oznacza od ręki. Proces montażu krzesełka trwa około 5-6 godzin w zależności od długości szyny jezdnej i stopnia skomplikowania schodów.

Używane krzesło przyschodowe to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących taniego i szybkiego sposobu na likwidację bariery architektonicznej.

Krzesełka schodowe są mocno niedoceniane w Polsce. Z pewnością wynika to z braku wiedzy o tym produkcie. Mamy nadzieję, że ten artykuł to w pewnym stopniu zmieni.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo