Kosmetyki z mlekiem klaczy i colostrum – skuteczna ochrona skóry głowy

mleczna krowaColostrum bovinum i mleko klaczy – składniki kosmetyków do włosów.
Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów odgrywa ważną rolę w zachowaniu pięknego wyglądu, a także wpływa na poprawę urody. Mleko klaczy jest niezwykle cennym, ale jeszcze mało znanym składnikiem produktów do włosów. Dlaczego warto skorzystać z kosmetyków z mlekiem klaczy?

Colostrum bovinum i mleko klaczy – składniki kosmetyków do włosów

Colostrum bovinum, nazywane siarą bydlęcą lub młodziwem oraz mleko klaczy stanowią bogate źródło składników bioaktywnych, które wspierają barierę ochronną skóry głowy i stymulują cebulki włosów do wzrostu. Zawierają mnóstwo witamin, substancji mineralnych i budulcowych sprzyjających regeneracji naskórka oraz wzmocnieniu włosów. Colostrum jest naturalną substancją, do której wytwarzania dochodzi w ostatnim okresie ciąży zwierzęcia. Zadaniem młodziwa jest wzmocnienie odporności nowonarodzonego organizmu i aktywowanie jego wzrostu. Cenne substancje mają także właściwości wpływające na regenerację tkanek oraz wspierają odbudowę i odnowę mieszków włosowych. Mleko klaczy i siara bydlęca rewitalizują skórę. Mleko klaczy obfituje w białka albuminowe sprzyjające zachowaniu prawidłowego pH skóry. Pozytywnie wpływają na wzrost i wygląd włosów, ponieważ stanowią podstawowy budulec macierzy włosów.

Kosmetyki na bazie mleka klaczy – jak wpływają na skórę i włosy?

Wysokiej jakości kosmetyki z colostrum i mlekiem klaczy służą do codziennej pielęgnacji skóry głowy w przypadku włosów słabych, skłonnych do wypadania. Charakteryzują się właściwościami przeciwzapalnymi i antybakteryjnymi. Poprawiają mikrokrążenie skóry głowy i dostarczają jej składników odżywczych. Zapewniają mieszkom włosowym ochronę przed działaniem wolnych rodników. Warto wypróbować kosmetyki na bazie mleka klaczy, jeżeli pojawia się łuszczenie lub swędzenie skóry głowy, a także przy zwiększonej tendencji włosów do wypadania. Te wyjątkowe produkty chronią wrażliwą skórę głowy przed negatywnymi skutkami farbowania włosów i zabezpieczają przed promieniowaniem UV. Jest to świetne rozwiązanie dla osób często farbujących włosy, ponieważ preparat wystarczy zaaplikować przed zabiegiem, nakładając po prostu na skórę głowy przed koloryzacją. Kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników ani substancji zapachowych mogących wywoływać podrażnienia i alergię. Colostrum suplement dodatkowo zapewni wzmocnienie organizmu od wewnątrz. Wpłynie pozytywnie na jego funkcjonowanie, a włosom i skórze głowy dostarczy niezbędnych substancji do wzrostu i regeneracji. Jeżeli włosy wypadają nadmiernie przyczynę problemu powinien zbadać trycholog.

Doskonała jakość kosmetyków – znaczenie procesu produkcji

Ważne jest, aby składniki bioaktywne siary krowiej oraz mleka klaczy zachowały swoją aktywność. Gwarancją zachowania ich skuteczności jest suszenie w procesie liofilizacji, czyli w niskiej temperaturze.

Kosmetyki z colostrum i mlekiem klaczy o najwyższej, gwarantowanej jakości znajdziesz na stronie https://genactiv.eu/kategoria/zdrowe-wlosy

Słuchmed badanie słuchu za darmo