Kilka pomysłów na usprawnienie przeprowadzki międzymiastowej

Przeprowadzka w PolscePrzeprowadzka między miastami może być łatwa w organizacji.
Jeden z bardziej ekscytujących momentów w życiu to z pewnością przeprowadzka do innego miasta. Dzisiaj decyduje się na to sporo polskich rodzin, singli, osób na tak zwanym życiowym rozdrożu, kiedy najlepszym rozwiązaniem wydaje się być totalna zmiana miejsca zamieszkania.
Przeprowadzka to bez wątpienia ogromne zadanie logistyczne. Trzeba być dobrym organizatorem i mieć głowę na karku, przyda się też wsparcie ze strony profesjonalnej firmy. Cała operacja może zakończyć się szybko i sprawnie, trzeba tylko pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Poniżej krótki poradnik przeprowadzkowy i kilka naszych cennych pomysłów i rad.

Dobry plan przeprowadzki to podstawa

Każda przeprowadzka międzymiastowa przebiegnie sprawnie wtedy, gdy zostanie odpowiednio zaplanowana. Dobry plan to podstawa! Warto wcześniej dokonać między innymi konkretnej selekcji rzeczy, przyjrzeć się swojemu stanowi posiadania i zadecydować, co pojedzie do nowego domu, a co zostanie poddane utylizacji. W modzie jest upraszczanie i naprawdę warto za tym podążać. Dzięki temu przeprowadzka wyniesie nas po prostu taniej, a możliwe jest też podbudowanie domowego budżetu na przykład poprzez zorganizowanie wyprzedaży lub wystawienie rzeczy na aukcje w internecie. To właśnie przeprowadzka może stać się Impulsem do konkretnych porządków i selekcji posiadanych książek czy ubrań.

Mniej rzeczy – mniej pakowania

Firma specjalizująca się w przeprowadzkach krajowych przewiezie tak naprawdę każdą ilość rzeczy, może tylko okazać się, że potrzebny będzie więcej niż jeden kurs. Czy warto tracić siły oraz pieniądze na przewożenie mało przydatnych elementów wyposażenia domu? Mniej rzeczy to mniej pakowania. To kolejny argument przemawiający za tym, bu do nowego domu zabierać tylko to, co naprawdę przydatne i potrzebne, lub po prostu posiadające wartość sentymentalną. Wybierając firmę przeprowadzkową, która w swojej flocie ma samochody z pojemnym przyczepami, przewożenie można zawęzić do jednego kursu. To naprawdę ważne, jeżeli przeprowadzka odbywa się do miejscowości odległej. Usługa transportu najczęściej liczona jest nie od kursu, a od odległości.

Pakowanie i zabezpieczanie rzeczy przed przeprowadzką do innego miasta

Można szybko przeprowadzić się do innego miasta, jeżeli naprawdę usprawni się etap przygotowań jeszcze w domu. Podstawą jest między innymi dobry sposób pakowania rzeczy. Tutaj wyjątkowo liczy się ergonomia. W pudłach czy kartonach przedmioty powinny być ułożone w sposób ścisły, dzięki czemu zmieści się ich więcej. Warto pakować pewnymi kategoriami, wkładając do jednego pudła czy kartonu rzeczy określonego typu. Dzięki temu podczas rozpakowywania będzie po prostu mniej bałaganu i zamieszania. Mało kto o tym myśli, ale by szybko odnaleźć się w nowym lokum, warto usprawnić i przemyśleć pakowanie jeszcze w starym domu. Na poszczególne pudła kartony warto nakleić kartkę z opisem znajdujących się w środku rzeczy. Przedmioty naprawdę bardzo wartościowe najlepiej przewozić w prywatnym samochodzie. Ta sama zasada dotyczy zresztą przedmiotów wyjątkowo delikatnych. Kolekcja wyjątkowych porcelanowych filiżanek z XIX  wieku będzie naprawdę bezpieczniejsza, gdy znajdzie się dla niej trochę miejsca w swoim bagażniku.

Sposoby zabezpieczenia paczek do przeprowadzki

Każda firma zajmująca się przewozem mebli i innych przedmiotów ma swoje własne sposoby na zabezpieczenie paczek. Warto dowiedzieć się wcześniej, jakie metody są stosowane przez pracowników. Dla wielu osób wyjątkowo ważne są wartości związane z ekologią. Menedżera firmy transportowej można zapytać o odniesienie do tej kwestii. Firma odpowiedzialna społecznie stosują pudła i kartony wielorazowego użytku, eliminują niepotrzebny plastik czy styropian. Takie usługi generują zdecydowanie mniej śmieci, dzięki czemu przeprowadzka jest bardziej proekologiczna.

Miejsce przygotowane do wprowadzenia

Wszystkie powyżej opisane punkty są niezwykle ważne, ale istotne jest też przygotowanie miejsca do wprowadzenia się. Dobrym pomysłem jest to, by pojechać tam wcześniej i po prostu rozplanować położenie największych mebli, oraz znaleźć miejsce na pudła i kartony. Dzięki temu w nowym miejscu będzie po prostu mniej chaosu.