Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia?

przystojniak szkoła rodzenia w rybnikuSzkoła rodzenia pomoże Twojej córce lub wnuczce oswoić się z porodem.
Uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez szkołę rodzenia może dać Twojej córce, wnuczce większą pewność, czego się spodziewać czego się spodziewać po porodzie

Prawdopodobnie od momentu, gdy Twoja córka dowiedziała się, że jest w ciąży, czytała już naprawdę sporo artykułów na temat  porodu, jak również słyszała niezliczone historie od przyjaciółek, ale czy to sprawia, że naprawdę wie, czego się spodziewać podczas porodu? Wysokiej jakości szkoła rodzenia może pomóc w wyjaśnieniu tego procesu.

Kiedy udać się do szkoły rodzenia?

Zajęcia w szkołach rodzenia są często zalecane w ostatnim trymestrze ciąży – ale prawda jest taka, że nie ma żadnych ograniczeń, bowiem tak naprawdę mogą się okazać pomocne niemal w każdej chwili przed porodem. Dlatego córka może śmiało uczestniczyć w tych zajęciach już wcześniej, nawet na samym początku ciąży. Jeśli tylko czujesz, że córka potrzebuje więcej czasu na budowanie pewności siebie i wiedzy przygotowującej ją do porodu, szkoły rodzenia takie jak szkolarodzenia.rybnik.pl czekają z otwartymi ramionami.

Warto jednak dodać, że wiele szkół dba o to, by panie będące w trakcie ostatniego trymestru mogły brać udział w zajęciach, tak często, jak tego potrzebują. Wiele kobiet z tego chętnie korzysta, dlatego im wcześniej się zarejestrujesz, tym więcej opcji i elastyczności będziesz mieć w odniesieniu do dat i godzin zajęć. W niektórych bardziej popularnych szkołach (jak wyżej wymieniona), tym bardziej ważne jest wcześniejsze zarejestrowanie się, ponieważ zajęcia szybko się zapełniają.

Szkoła rodzenia – dlaczego warto się zapisać?

Niezależnie od tego, czy córka rodzi pierwsze, czy piąte dziecko, zajęcia porodowe mogą pomóc jej przygotować się na wyzwania związane z tym ekscytującym wydarzeniem.

W trakcie zajęć może na przykład dowiedzieć się rzeczy, o których wcześniej nie miała pojęcia, jeśli chodzi o zagadnienia takie jak:

  • przygotowanie do porodu;
  • sam poród;
  • opieka poporodowa.

Dowie się, jak rozpoznać oznaki porodu i co dzieje się z Twoim ciałem, gdy Twoje dziecko wkracza na świat. Podczas zajęć porodowych będzie mieć też okazję porozmawiać o swoich obawach z innymi kobietami, które prawdopodobnie mają podobne obawy. Instruktorka może rozwiać mity i pomoże Ci się uspokoić. Badania sugerują, że kobiety uczestniczące w zajęciach szkół rodzenia wiedzą więcej na temat porodu i rzadziej cierpią z powodu stresu psychicznego związanego z tym wydarzeniem, niż kobiety, które nie skorzystały z tej możliwości.

Słuchmed badanie słuchu za darmo