Jaskra, zaćma, krótkowzroczność ‒ kiedy pomoc centrum korekcji wzroku jest niezbędna?

Jaskra zaćma krótkowzrocznośćWady wzroku niekiedy można usunąć tylko zabiegiem.

Z problemami ze wzrokiem i chorobami narządu wzroku zmagają się osoby w różnym wieku. Wśród najczęstszych problemów wymienić możemy krótko- i dalekowzroczność, jak również zespół suchego oka, jaskrę czy zaćmę. W takich przypadkach oczywiście niezbędna jest specjalistyczna pomoc, a niekiedy wizyta w centrum korekcji wad wzroku.

Korekcja wad wzroku

Niezależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania wady bądź choroby wzroku, konieczne jest rozpoczęcie leczenia. Co więcej, każdy z nas powinien pamiętać o regularnych wizytach u specjalisty i kontrolować stan swojego wzroku. Odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza i rozpoczęcie leczenia zwiększają szanse na zdrowy  wzrok.

Zabiegi w centrach korekcji wad wzroku

Współczesna okulistyka doskonale radzi sobie z różnymi problemami, Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów wymienić można:

  • Laserowa Korekcja Wzroku ‒  zabiegi laserowej korekcji wykorzystywane są w leczeniu takich wad, jak  krótkowzroczność ‒ do -14 dioptrii,  dalekowzroczność ‒ do +6 dioptrii, czy astygmatyzm. Warto podkreślić, że usunięcie wady, a co za tym idzie, przywrócenie zdolności prawidłowego widzenia jest trwałe. W zależności od przypadku zabieg może być przeprowadzony z wykorzystaniem metod FemtoLASIK oraz LASIK, LASEK, EBK, EPI-LASIK. Laserowa korekcja w szczególności zalecana jest w przypadku osób  w wieku 21-55 lat.
  • Operacje zaćmy ‒ zaćma to choroba powodująca częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.  W przypadku jaskry przeprowadzane jest leczenie operacyjne, polegające na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej soczewką sztuczną.
  • Leczenie jaskry ‒ jaskra to zespół chorób, które nawet przez długi czas mogą rozwijać się całkowicie bezobjawowo.  Choroba powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki, a w konsekwencji utratę nieodwracalną wzroku. W zależności od przypadku przeprowadza się leczenie farmakologiczne, chirurgiczne bądź laserowe.

Ośrodek Okulistyki Klinicznej ‒ SPEKTRUM

Wszystkim pacjentom potrzebującym pomocy specjalistów od chorób oczu polecamy Ośrodek Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM. Nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest klinika, doświadczenie fachowców z zakresu chirurgii zaćmy i siatkówki, mikrochirurgii okulistycznej,  laseroterapii, leczenia jaskry, a także nieustanna troska o komfort i bezpieczeństwo pacjentów sprawiają, że SPEKTRUM od lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem. Zakres usług SPEKTRUM między innymi obejmuje:

  • operacje zaćmy
  • laserową korekcję wad wzroku
  • iniekcje doszklistkowe
  • korekcję wad wzroku
  • okulistykę dziecięcą
  • leczenie zespołu suchego oko
  • i inne

W przypadku zauważenia jakichkolwiek objawów, na przykład pogorszenia jakości widzenia, warto od razu skontaktować się ze specjalistą. Wizyta w centrum korekcji wad wzroku, szybka diagnoza i leczenie mogą zatrzymać rozwój choroby i ocalić nasz wzrok, a zdrowie jest najważniejsze.