Jakie zalety płyną z użytkowania wanny?

Jakie zalety płyną z użytkowania wannyJakie zalety płyną z użytkowania wanny

Każdy urządza łazienkę według własnego uznania. Ze względu na to, że w Polsce bardzo dużo osób mieszka w blokach, najczęściej dysponuje się niewielką powierzchnią użytkową, a co za tym idzie, poszukują jak najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

Właśnie dlatego najczęściej stawia się na kabiny prysznicowe, które zwykle zajmują najmniej miejsca. Mimo wszystko, wciąż nie brakuje zwolenników wanien, zwłaszcza że te, wbrew pozorom, również można wprowadzać z powodzeniem na niewielkie metraże. Urządzenia te mają natomiast swoje zalety i nie sposób ich nie zauważyć.

Dużo miejsca i większa atrakcyjność wizualna

Wanna to zdecydowanie większa przestrzeń, a ta przecież sprzyja kąpielom i ogólnemu relaksowi. Można swobodnie wyciągnąć nogi, usiąść czy nawet się położyć, rozkoszując zapachem olejków i mydeł.

Co więcej, rozwiązanie to może posiadać wyjątkowe walory estetyczne – wszystko zależy od tego, jakie akcesoria do wanien wybierze właściciel. Można postawić chociażby na eleganckie, rzeźbione nóżki, dekoracyjną listwę na obudowę czy eleganckie uchwyty, zapewniające jednocześnie bezpieczeństwo korzystania osobom starszym.

Długotrwały relaks

Decydując się na prysznic, automatycznie rezygnuje się z długich, odprężających kąpieli, na jakie pozwala wyłącznie wanna. Na pewno każdy potrzebuje od czasu do czasu zrelaksować się po ciężkim dniu, przymykając oczy i leżąc pośród pachnącej piany.

Nie jest zmuszony stać przez cały czas, a przyjemnie ciepła woda pozwala na odpowiedni odpoczynek dla ciała i całego organizmu. Warto dodawać do kąpieli różnego rodzaju olejki eteryczne, sole czy płyny. Wtedy przyjemność staje się jeszcze większa i nie przemija.

Wielozadaniowość

Wanna tak naprawdę nie musi być tylko wanną. Jeśli ktoś od czasu do czasu chciałby wziąć szybki prysznic, nic nie stoi na przeszkodzie. Można nawet dobudować specjalne przeszklone drzwi, zastępujące kabinę prysznicową lub też dołączyć specjalny parawan. Da się również przygotować jacuzzi, pozwalające na odreagowanie stresów oraz opcję hydromasażu.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Najnowsze wanny są przygotowywane z materiałów, odpornych na zabrudzenia. Dzięki nim nie wchodzą w reakcję z większością stosowanych w łazience substancji i nie tworzą się na nich niemożliwe do usunięcia plamy. Co więcej nie osadza się już na nich kamień, z którym walczono do niedawna.

Lecznicze kąpiele

Tylko wanna daje możliwość odbycia prawdziwej leczniczej kąpieli. Właśnie dlatego tak często korzystają z niej seniorzy oraz osoby chore. W większych łazienkach można oczywiście wprowadzić również osobną kabinę prysznicową, jednak w przypadku mniejszych pomieszczeń można po prostu postawić na baterię ze słuchawką i dodać parawan.

Słuchmed badanie słuchu za darmo