Jakie są potrzeby seniorów?

JJakie są potrzeby seniorów? Targi senioralne znają odpowiedźJakie są potrzeby seniorów? Targi senioralne znają odpowiedź

Społeczeństwo Unii Europejskiej starzeje się. Intensywność tego zjawiska znacznie wzrosła w ostatnich latach przy jednoczesnym spadku przyrostu naturalnego. Proces starzenia się ma jednak nie tylko wymiar demograficzny, ale także ekonomiczny i społeczny.

Wydłużenie długości życia stanowi niewątpliwie pożądane osiągnięcie cywilizacyjne, związane ze wzrostem poziomu życia, postępem medycyny i funkcjonowaniem systemu zabezpieczenia społecznego. Równocześnie jednak stwarza poważne problemy ekonomiczne, społeczne i kulturowe, które wymagają zmian systemowych, np. w zapotrzebowaniu na niektóre produkty i usługi. Wzrost populacji osób w wieku emerytalnym stanowi wyzwanie dla polityki socjalnej państwa, pojawia się potrzeba budowania specjalnych programów gwarantujących dostęp do specjalistycznych usług socjalnych i zdrowotnych, sprzyjających zdrowemu starzeniu się oraz takich, które sprawią, że ich życie będzie społecznie i ekonomicznie użyteczne.

Wśród reprezentantów starszego pokolenia zauważa się coraz częściej wzrost świadomości zdrowotnej oraz zainteresowanie koncepcją pomyślnego, a tym samym aktywnego starzenia się. Dla seniorów ważne jest zagospodarowanie czasu, wykorzystanie ich doświadczenia zawodowego i życiowego, ich chęci bycia użytecznym.

Targi senioralne w Poznaniu VIVA SENIORZY! odbędą się już w tym tygodniu. Wydarzenie startuje w najbliższy piątek i potrwa przez dwa dni.

Wygraj wejściówkę na targi i zobacz koncert Ewy Bem, Teresy Lipowskiej i musical BODO na żywo! KLIKNIJ

Wystawcy targów VIVA SENIORZY! wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom seniorów, prezentując nie tylko stałą swoją ofertę dla osób 60+, ale także uzupełniając o ciekawe propozycje zajęć ruchowych i warsztatów edukacyjno-artystycznych, m.in. gimnastyka 60+, joga, sesje Tai Chi, czy fitness latino, a także warsztaty literackie, tworzenia kartek okolicznościowych czy filcowania. Przebojem tych targów mogą się okazać zajęcia „Dziadek do gramofonu – otwarty warsztat DJ-ski. Jak połączyć świat współczesny z wspomnieniami za pomocą gramofonu, miksera, laptopa i płyt winylowych.”

W tym roku zapowiada się wyjątkowo bogata ekspozycja targowa. Ponad 100 firm i instytucji zaprezentuje swoją ofertę. Seniorzy będą mogli zarówno znaleźć oferty aktywizacji zawodowej, wyjazdów wakacyjnych i sanatoryjnych, jak i porady okulisty i optyka, a także stylistek z firmy Semilac. Dodatkowych emocji dostarczą zdjęcia w fotobudkach, liczne prezentacje i degustacje.

Ważne miejsce w programie targów zajmuje również część artystyczna. Tegoroczna inauguracja wydarzenia zostanie połączona ze spektaklem „Zakonnica w przebraniu” Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ciekawą pozycją będą również występ Teresy Lipowskiej, aktorki serialu „M jak Miłość” oraz musical „BODO…tanga”. Jednak największym zainteresowaniem z pewnością cieszyć się będzie koncert gwiazdy – Ewy Bem!

Słuchmed badanie słuchu za darmo