Jakie możliwości daje nowoczesny sprzęt medyczny?

Sprzęt medycznySprzęt medyczny

Jakość leczenia w danych placówkach medycznych w dużej mierze zależy od rodzaju wykorzystywanego w nich sprzętu. W diagnostyce obrazowej ma to szczególne znaczenie, ponieważ pozwala na szybkie i dokładne postawienie diagnozy. Rozpoznanie choroby lub patologii narządów, jest niezbędnym krokiem do podjęcia odpowiednich działań.

Nowoczesne angiografy

Już samo posiadanie pewnych sprzętów, podnosi prestiż danego szpitala. Doskonałym przykładem są nowoczesne angiografy, których wciąż brakuje w polskich placówkach medycznych. Angiografy pozwalają na wizualizację wnętrza naczyń krwionośnych oraz narządów, a szczególnie tętnic i komór serca. Przede wszystkich, aparaty do angiografii są wykorzystywane do diagnozowania wad serca.

Cyfrowy mammograf

Rak piersi jest drugą najczęściej występującą przyczyną śmierci u kobiet. Z tego powodu, wyposażenie szpitali i jednostek medycznych w nowoczesne mammografy, ma szczególne znaczenie. Cyfrowe aparaty dają szansę na wykrycie nawet najmniejszych zmian chorobowych i komórek rakowych we wczesnym stadium, podczas gdy niektóre analogowe mammografy potrafią nie wykazać takich zmian.

Tomografy komputerowe najnowszej generacji

Tomografia komputerowa jest jedną z najczęściej stosowanych metod diagnostyki obrazowej. Niestety, badania z użyciem tomografu, wiążą się z potencjalnym zagrożeniem zdrowia pacjenta ze względu na rodzaj promieniowania wykorzystywanego do uzyskania obrazów. Zastosowanie zaawansowanych technologii w aparatach najnowszej generacji, znacząco ogranicza to ryzyko. Redukcja dawki promieniowania niezbędnej do przeprowadzenia tomografii ma kluczowe znaczenie dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa pacjentów. Dodatkową zaletą aparatów nowej generacji, jest rozszerzenie grupy osób, które mogą być nimi badane. Dzięki ograniczeniu promieniowania, tomografia może być obecnie przeprowadzana u osób z zaburzeniami rytmu serca, a nawet z migotaniem przedsionków.

Miniaturyzacja sprzętów medycznych

Nowe technologie pozwalają także na tworzenie przenośnych wersji urządzeń. Doskonałym przykładem jest mobilny ultrasonograf – Philips Lumify, który pozwala na wykonanie większości badań ultrasonograficznych właściwie w każdym miejscu.

Gdzie znaleźć?

Odwiedź stronę Philips Healthcare gdzie prezentowana jest kolekcja nowoczesnego sprzętu medycznego wysokiej klasy. Znajdziesz tam opisy, zdjęcia i parametry techniczne.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo