Jaki prezent dla nastolatka kupić? 6 sprawdzonych pomysłów

prezent dla nastolatka co kupicPrezent dla nastolatka i nastolatki to nie to samo :)
Choć wydawałoby się, że nie ma nic prostszego, zakup idealnego prezentu dla nastolatka może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Zwykłe zabawki już dawno go nie interesują, a pomysły, które sam podsuwa, często przekraczają możliwości finansowe rodziców i dziadków. Co zatem wybrać, by wilk był syty, a owca cała?

Urządzenia elektroniczne dla nastolatków

Współcześnie nastolatkowie są wręcz zafascynowani nowoczesnymi technologiami. Z tego powodu w gronie sprawdzonych i niemal niezawodnych pomysłów na prezent dla nastolatka wymienia się przede wszystkim urządzenia elektroniczne. Oczywiście ceny niektórych modeli są wysokie, ale zawsze można zaproponować innym członkom rodziny, by zorganizować składkę i zrobić wspólny prezent urodzinowy lub gwiazdkowy.

Jakie konkretnie sprzęty warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim laptopy, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale też są pomocne w nauce. A może twój nastolatek jest wielkim fanem gier komputerowych? W takim razie postaraj się znaleźć urządzenie, które będzie mógł wykorzystać właśnie do tego. Propozycje najlepszych laptopów do gier znajdziesz w tym artykule: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-laptop-do-gier-do-4000-zl-ranking-top-7.bhtml.

prezent dla nastolatki jaki

Prezent dla nastolatka. Dylemat babci i dziadka.

Kolejne na liście są tablety, których funkcje są niemal takie same, jak te, które posiadają laptopy, ale są znacznie mniejsze i lżejsze. Dzięki temu nastolatek będzie mógł oglądać filmy oraz seriale, odrabiać lekcje albo kontaktować się ze znajomymi z dowolnego miejsca.

Innym pomysłem jest czytnik e-booków, niemniej sprawdzi się on jedynie w przypadku nastolatków, którzy naprawdę lubią czytać. Jeśli jednak ciężko oderwać twoje dziecko od lektury, czytnik na pewno je zachwyci. Mają niewielkie rozmiary, są bardzo lekkie, a przy tym mogą pomieścić mnóstwo książek w różnych formatach.

Inne gadżety dla nastolatków

Jeśli nie chcesz kupować sprzętu elektronicznego, ciekawym rozwiązaniem mogą być… zabawki, ale oczywiście dostosowane do wieku dziecka. Świetnym gadżetem, robiącym ostatnio prawdziwą furorę, jest deskorolka elektryczna. Może zastąpić tradycyjną deskorolkę lub longboard, a także przyda się, gdy nastolatek będzie spieszył się do szkoły.

prezent dla sexy nastolatki

Prezent dla nastolatki? Co najlepsze?

Jeśli twoje dziecko interesuje się fotografią, fantastycznym pomysłem będzie również aparat fotograficzny. W miarę możliwości można pokusić się nawet o podstawowy model lustrzanki, dzięki której nastolatek będzie mógł rozwijać swoją pasję. Co więcej, przy pomocy lustrzanki można zrobić naprawdę piękne zdjęcia, więc twoje dziecko będzie miało motywację, by doskonalić swoje umiejętności.

Prezentowym hitem ostatnich lat są też drony. Choć początkowo te zdalnie sterowane urządzenia latające były bardzo drogie, przez co niewielu mogło sobie na nie pozwolić, obecnie są dostępne w bardzo przystępnych cenach. Dron zapewni nastolatkowi długie godziny świetnej zabawy na świeżym powietrzu, a być może rozbudzi w twoim dziecku pasję do kręcenia filmów czy lotnictwa.

Słuchmed badanie słuchu za darmo