Jaka wanna dla seniora?

Wanna z drzwiami łączy w sobie zalety wanny i kabiny prysznicowej.Wanna z drzwiami łączy w sobie zalety wanny i kabiny prysznicowej.

W życiu większości osób, prędzej czy później, przychodzi moment, w którym starą i niepraktyczną wannę kąpielową trzeba wymienić na inne rozwiązanie, które poprawi komfort i ułatwi codzienną higienę. Dobrze byłoby, gdyby umożliwiało ono korzystanie z kąpieli w pozycji siedzącej, a także pozwalało na swobodne i bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie.

Czym zastąpić tradycyjną wannę kąpielową?

Wielu seniorów wybiera kabinę prysznicową traktując to jako optymalne i zarazem jedyne rozsądne rozwiązanie. Wciąż jednak duża liczba osób nie spotkała się z rozwiązaniem, jakim jest wanna dla seniora, czyli wanną z drzwiczkami.

Przede wszystkim wymiana starej wanny na wannę z drzwiami najczęściej nie wymaga praktycznie żadnych skomplikowanych prac remontowych w łazience – oczywiście zależy to od tego, w jaki sposób została ona urządzona. Każdy instalator urządzeń sanitarnych poradzi sobie z usunięciem starej wanny i wymianą jej na wannę z drzwiami. Całość zajmuje relatywnie mało czasu, także dzięki temu, że wanna jest dostarczana kompletna i gotowa do montażu.

Wanna z drzwiami, które nie przeciekają!

Wanna z drzwiami to rozwiązanie praktyczne i przystosowane do potrzeb seniorów – posiada niski próg wejścia, antypoślizgowe powierzchnie i możliwość montowania stalowych uchwytów. Dzięki temu, że wybór oferowanych modeli jest szeroki, można dopasować wannę pasującą do sytuacji w łazience, a także potrzeb danego klienta. Miejsce dla takiej wanny znajdzie się nawet w niewielkiej łazience w bloku.

Wanna z drzwiami łączy w sobie zalety wanny i kabiny prysznicowej.

Wanna z drzwiami łączy w sobie zalety wanny i kabiny prysznicowej.

Stanowią one produkt uniwersalny i wszechstronny – łączący w sobie korzyści płynące z posiadania wanny, jak i kabiny prysznicowej. Nie trzeba zatem rezygnować ani z wygody natrysku, ani przyjemności płynącej z długiej kąpieli, także solankowej! W dodatku można do niej włożyć dodatkowe siedzisko, które pozwoli na natrysk w pozycji siedzącej. Istnieją także wanny typu siedzącego, w których takie siedzisko jest „na stałe”.

Warto nadmienić, że w przypadku osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, możliwe jest uzyskanie dofinansowania z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach likwidacji barier architektonicznych na zakup wanny z drzwiczkami.

Dowiedz się więcej na stronie http://www.lazienkabezbarier.com.pl/. Firma chętnie udziela także informacji pod numerem telefonu 609 382 635, a także bezpłatnie przesyła materiały informacyjne.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo