Jak żyć za 1500 zł miesięcznie?

Nie każdy miesiąc w domowym budżecie się spina.

Niezależnie od ciągłych doniesień w mediach, że w naszym kraju systematycznie rosną zarobki, wciąż jest cała masa osób, które muszą żyć za 1500 zł na miesiąc. To głównie osoby pracujące za najniższe wynagrodzenie oraz spora część emerytów. W przypadku takich dochodów nie ma mowy o lekkomyślnych zakupach, wyjazdach czy budowaniu oszczędności. To po prostu walka o przetrwanie, która często bywa z góry przegrana. Dlatego też wiele osób szuka stałego dopływu dodatkowej gotówki, która pozwoli dotrwać do kolejnej wypłaty. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem są pożyczki online.

Stałe koszty utrzymania – comiesięczna rzeczywistość

Każdego miesiąca mamy swoje zobowiązania. Wiadomo, że naszym dobrem nadrzędnym jest dach nad głową, a żeby go nie stracić, należy płacić czynsz. Mając dom na własność jest nieco łatwiej, ale tu z kolei musimy mieć środki na samodzielne naprawy i ogrzanie budynku. Nikogo też nie ominą opłaty za prąd, gaz, wodę i ścieki. Poza właścicielami domów każdy musi się liczyć z comiesięcznym wydatkiem z tytułu czynszu oraz opłat za media na poziomie 450-550 zł. Nieopłacanie rachunków na czas może z czasem spowodować poważne problemy, włącznie z eksmisją czy odłączeniem prądu albo sprawą w sądzie. Aby zaoszczędzić sobie takiego stresu, lepiej skorzystać z pożyczki online i spłacić zobowiązanie na czas.

Kolejna sprawa to nasze osobiste potrzeby podstawowe, czyli jedzenie, chemia, leki, odzież, buty. Mając do dyspozycji jedynie 1500 zł nie ma mowy o żywieniu się na mieście, trzeba wszystkie posiłki przygotowywać w domu. Na zakupy warto wybierać się z gotową listą, na której znajdują się jedynie niezbędne produkty i nie wykraczać poza wpisany tam asortyment. Przy tak niskim budżecie należy zwracać uwagę na ceny i korzystać z prawdziwych promocji. Jeśli nie zachowamy rozsądku na zakupach może okazać się, że nawet dodatkowa gotówka nie uratuje sytuacji. Kolejna ważna sprawa to mądre gospodarowanie produktami spożywczymi i chemicznymi, czyli nie marnowanie jedzenia i racjonalne korzystanie z chemii.

Usługi medialne – zbytek czy norma?

Dziś posiadanie abonamentu na telefon komórkowy, internet i telewizję to standard. Można uznać to za zbytek i nierozsądne obciążanie skąpego budżetu, ale kto w XXI wieku chciałby żyć bez kontaktu ze światem. Lepiej zapewnić sobie co miesiąc dodatkowe fundusze z postaci pożyczki online i opłacać wszystkie te abonamenty, a dodatkowo zweryfikować wysokość opłat. Może się okazać, że korzystniejszy będzie pakiet łączący wszystkie te usługi. W ten sposób można miesięcznie zaoszczędzić 50-100 zł.

Czy pożyczka online jest dostępna przy niskich dochodach?

To główna zaleta takich pożyczek. Większość firm pożyczkowych nie wymaga przedstawiania zaświadczenia o zarobkach, więc wszyscy klienci mają równe szanse na uzyskanie chwilówki online. Przy odpowiednim podejściu do sprawy może to być bardzo wygodny sposób na przetrwanie za 1500 zł. Można zaciągać pożyczkę na miesiąc, a spłacać ją po kolejnej wypłacie wynagrodzenia, emerytury bądź innego świadczenia. Ważne, by spłaty dokonywane były w terminie. Niektóre firmy, mają dla takich sumiennych klientów korzystne promocje, takich jak – co piąta pożyczka online gratis, z której można skorzystać na przykład tu . To oznacza, że co piąty miesiąc taka dodatkowa gotówka nie jest obarczona żadną prowizją i odsetkami, a więc jest tańsza i łatwiej ją spłacić.