Jak zorganizować wakacje na własną rękę?

Seniorzy na wakacjach w ChorwacjiSamodzielnie zorganizowane wakacje? Warto spróbować.

Ogromna wygoda i dostosowanie warunków wycieczki do swoich potrzeb, to tylko dwie z wielu zalet jakie niesie ze sobą samodzielna organizacja wyjazdu.

Zwiedzanie świata na emeryturze

W polskim społeczeństwie przyjęło się, że marzenia często odkładamy na magiczne “kiedyś”. Czekamy jak dzieci podrosną, potem jak się usamodzielnią, jak spłacimy kredyty, aż w końcu dopiero na emeryturze dociera do nas ile życia przeszło nam koło nosa. Na szczęście, jeśli tylko zdrowie pozwala, wiele jeszcze przed nami. Wszystko zależy od przyjętej postawy. Nie rezygnuj ze swoich marzeń. Niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteś, to najlepszy moment, by je spełniać.

W wielu krajach zachodnich, to normalne, że ludzie starsi podróżują. Jeżdżą po świecie, zwiedzają zakątki, których nigdy nie mieli okazji zobaczyć. Polscy emeryci często uważają, że to już nie dla nich. Poddają się, rezygnują ze swoich życiowych planów, boją się, że nie podołają finansowo. Ceny faktycznie mogą przerażać, jeśli patrzy się na wycieczki organizowane przez biura podróży. To na szczęście nie jedyna opcja wyjazdu. W dobie internetu z łatwością można wszystko załatwić samodzielnie. Jest to znacznie tańsze, a zarazem komfortowe rozwiązanie.

Dlaczego warto organizować wakacje samodzielnie?

Przede wszystkim to Ty decydujesz o tym, które miejsce noclegowe będzie spełniało wszystkie Twoje wymagania. Ustal liczbę pokoi, niezbędne wygody, a także zakres cenowy, który Cię interesuje. Jeżeli wybierasz się ze znajomymi, możecie wynająć cały dom, a koszty podzielić między sobą. Dzięki temu zyskacie dużo prywatności, swobody, a także oszczędności.

Tanie wakacje w Chorwacji

Chorwacja na wakacje – samodzielny dojazd ma wiele zalet.

Wakacje organizowane na własną rękę nie zobowiązują Cię do niczego. Sam decydujesz o tym jak długo zostać, o której godzinie wstać na śniadanie i jak spędzić kolejny dzień. Możesz wszystko wcześniej zaplanować, a możesz postawić na spontaniczność i realizować swoje plany adekwatnie do samopoczucia oraz humoru w danym dniu.

Dojazd również organizujesz samodzielnie, zatem wybierz ten środek lokomocji, który lubisz najbardziej i na który pozwala Ci budżet. Chcesz szybko dotrzeć na miejsce, zarezerwuj bilet lotniczy. Jeżeli zaś zależy Ci na zwiedzeniu kilku punktów na trasie i na niezależności przez cały okres wczasów, pojedź własnym samochodem.

Gdzie szukać bezpiecznych noclegów?

Bardzo istotną kwestią jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych stron i portali. Godną polecenia jest firma Interhome. Od ponad 50 lat zajmuje się pośrednictwem w wynajmie domów i apartamentów na czas wakacji. Wszyscy ogłoszeniodawcy są dokładnie sprawdzani przez pracowników biura, nie ma więc ryzyka, że oferta będzie fałszywa. Dodatkowym atutem dla klientów, jest system punktacji. Każde miejsce noclegowe poddawane jest ocenie przez osoby, które w nim były. Dzięki temu możesz zapoznać się z opiniami innych. W Interhome znajdziesz oferty noclegowe z 31 krajów europejskich.

Wakacje w Chorwacji

Wczasy w Chorwacji to doskonały pomysł na życiową przygodę, poznanie nowych miejsc, obcej kultury oraz posmakowanie zupełnie innej kuchni. Od lat jest go ogromnie popularna destynacja z uwagi na stosunkowo niskie ceny, niezbyt dużą odległość, a także niesamowitą pogodę i krajobrazy nie do przecenienia. Ciepłe Morze Adriatyckie bardzo chętnie wybierają osoby starsze, ze względu na łatwy dojazd. Możesz tu należycie wypocząć, ale też udać się na kilka wycieczek krajoznawczych, by aktywnie spędzić swoje wakacje.

Zwiedzanie świata jest niesamowitą rozrywką i przygodą. Korzystaj z życia, nie odkładaj go na potem. Zarezerwuj swoje wakacje już teraz i ciesz się swoimi planami.