Jak zatrzymać zwyrodnienie stawu kolanowego?

Jak leczyć zwyrodnienie stawówJak leczyć zwyrodnienie stawów

Za duży wysiłek w starszym wieku oraz zbyt wiele kilogramów mogą obciążać nogi. Może to prowadzić do problemów zwyrodnienia stawu kolanowego. Takie dolegliwości dotykają co piątego mieszkańca Europy.

Dowiedziono, że 40 proc. zwyrodnień stawów kolanowych jest spowodowane starzeniem się, natomiast pozostałe stanowią skutek kontuzji i urazów. Dolegliwości stawowe to problem zarówno seniorów jak i coraz częściej problem młodych, prowadzących zdrowy tryb życia osób. Kolana to jedne z bardziej skomplikowanych stawów w naszym organizmie. Niestety, wiele zmian zachodzących w kolanie przebiega dyskretnie, bez widocznych dolegliwości. Kiedy odczuwamy ból, choroba prawdopodobnie zaczyna się rozwijać.

Ból stawu kolanowego – profilaktyka?

Objawy bólu stawu kolanowego znane są większości z nas. Mogą go spowodować ćwiczenia fizyczne. Dzieje się tak ze względu na nieumiejętne ich wykonywanie lub zły dobór dyscypliny. Niektóre sporty, jak bieganie czy jazda na nartach sprawiają, że nogi są obciążone, zwłaszcza jeśli mamy dużą nadwagę. Przy odczuwaniu bólu stawu kolanowego zaleca się mniej intensywne ćwiczenia, jak jazda na rowerze oraz pływanie. Dzięki nim pozbędziesz się nie tylko dyskomfortu, ale również wzmocnisz więzadła i chrząstkę. Najważniejszą rolę w zachowaniu dobrej kondycji stawów odgrywa chrząstka stawowa. Gdy te elementy są przeciążone przeciążane, dochodzi mikrouszkodzeń, a wtedy wydzielają się enzymy, które nasilają stan zapalny. Lekarstwem na ból stawu kolanowego jest profilaktyczne przyjmowanie leków, których zadanie polega na poprawie spoistości kości. Kiedy, jednak ból stawów nie ustępuje lub się nasila niezbędna jest konsultacja u ortopedy. W postawieniu diagnozy pomocne są RTG bądź USG.

Czy lyprinol wspomaga leczenie stawów?

W przypadku leczenia stawów najważniejsza jest profilaktyka. Warto sięgnąć po sprawdzone medykamenty. Najczęściej wybieranym i polecanym produktem jest lyprinol. To skuteczny lek na stawy, który sprawdza się przy reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz innych zwyrodnieniach. Skład wzbogacony w oliwę z oliwek, żelatyna oraz stabilizowany ekstrakt lipidowy z nowozelandzkiego małża zielonego. Przed kupnem warto zapoznać się z całym składem leku Lyprinol https://www.apteka-melissa.pl/produkt/lyprinol-60-kaps,1204.html.

W leczeniu bólu stawów ważne jest, by przed konsultacją z reumatologiem nie przykładać ciepłych kompresów, ponieważ mogą one tylko zaszkodzić.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo