Jak zapewnić seniorowi profesjonalną opiekę?

opieka nad starszą osobąOpieka nad starszą osobą w rodzinie wymaga wyrzeczeń.

Zapewnienie godziwej opieki naszym bliskim w podeszłym wieku jest bardzo ważne, jednak często stawia nas to w bardzo trudnej sytuacji. Wielu z nas w celu zapewnienia opieki swoim starszym i schorowanym rodzicom rezygnuje ze swoje pracy zawodowej chcąc spędzać jak najwięcej czasu ze swoim bliskim, zapewnić mu pomoc w codziennych czynnościach.

Bardzo często starsze osoby wymagają od nas opieki przez całą dobę są na tyle niesprawne że duży kłopot sprawia im nawet sięgnięcie po kubek z herbatą. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest spędzanie przy takiej osobie całego dnia.

Codzienne problemy z jakimi zmaga się senior

Niestety zdarza się również tak że osoba straszą jest już na tyle schorowana, że wymaga również codziennej opieki medycznej, która nie polega tylko na podawaniu lekarstw, ale również robieniu zastrzyków, podłączaniu kroplówki czy jeszcze innych czynności, których nie jesteśmy w stanie robić sami.

Osoby postawione w takiej sytuacji, a nawet jeżeli chcą poświęcić się dla swoich bliskich rezygnując z pracy, niestety nie są w stanie sprawować nad nimi wystarczającej opieki. Wówczas jedynym rozwiązaniem okazuje się dom opieki lub zatrudnienie opiekunki na cały etat. Choć wielu z nas twierdzi, że oddanie swojej bliskiej osoby w ręce kogoś obcego, warto rozważyć takie rozwiązanie.

Pomoc profesjonalisty dla seniora bywa nieunikniona

Z roku na rok w Polsce na rynku pracy pojawia się coraz więcej ogłoszeń osób profesjonalnie zajmujących się opieką nad osobami starszymi. Ciężko zdecydować komu należy powierzyć tak odpowiedzialną funkcję – w takiej sytuacji warto skorzystać z GoldCare. Profesjonaliści dobiorą, na podstawie informacji na temat stanu zdrowia pacjenta oraz indywidualnych preferencji zleceniodawcy, idealną osobę do pełnienia opieki nad bliską nam osobą. Wykorzystanie pośrednika w tej sytuacji pozwoli na redukcję ryzyka związanego z wybraniem nieodpowiedniego opiekuna.