Jak wygospodarować miejsce w kawalerce?

przesuwna szafa z polkotapczanemSzafa przesuwna czy półkotapczan to dobre rozwiązanie do kawalerki.

Urządzenie kawalerki to niemały problem. Ograniczona ilość miejsca wymaga przemyślanych decyzji, które pozwolą stworzyć funkcjonalną, ale i komfortową przestrzeń do życia. Na szczęście na rynku jest co najmniej kilka ciekawych sposobów, które pozwalają zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie sprawiają, że w kawalerce można stworzyć przyjazny klimat do codziennej pracy i odpoczynku.

  1. Zorganizuj przestrzeń
  2. Co ze spaniem?
  3. Szafa przesuwna

Zorganizuj przestrzeń w kawalerce

Urządzanie kawalerki wymaga rozsądnego planowania, dlatego na samym początku warto wyznaczyć sobie centralne miejsce, wokół którego zorganizowane ma zostać mieszkanie. Może to być wygodna sofa ustawiona tak, że wygodnie można z niej oglądać telewizję. Wtedy sam telewizor można powiesić za pomocą specjalnych wysięgników na ścianie. To pozwoli zaoszczędzić miejsce i obok sofy postawić dopasowaną ławę kawową. Jeśli pracujesz w domu, możesz postawić na biurko, ale jeśli zabiera ono zbyt dużo miejsca, może lepiej zainwestować w większy stół do salonu (znajdziesz takie tutaj: https://meblini.pl/pl/c/Stoly-do-salonu/198). Może on spełniać nie tylko funkcję stołu do jadalni, ale jednocześnie być także miejscem pracy.

Co ze spaniem w kawalerce?

To największy problem, przed którym stoją osoby urządzające mieszkanie. Sofa do relaksu i przyjmowania gości nie zawsze idealnie sprawdza się również jako miejsce do spania. Z kolei sofa i tradycyjne łóżko rzadko kiedy są w stanie zmieścić się razem na ograniczonej powierzchni kawalerki, nie powodując jednocześnie automatycznego “zagracenia” mieszkania. Można jednak postawić na półkotapczany (https://meblini.pl/polkotapczany), które rano szybko i sprawnie można “schować” na ścianie, zyskując tym samym dodatkowe miejsce. Problem gości, którzy wpadają znienacka z odwiedzinami i zastają niepościelone łóżko przy takim rozwiązaniu po prostu znika.

Szafa przesuwna w kawalerce

Jaka szafa jest najlepsza? Szafa przesuwna, najlepiej wnękowa, jeśli tylko jest taka możliwość (https://meblini.pl/pl/c/Szafy-przesuwne/144) to rozwiązanie, z którego zawsze w kawalerce warto skorzystać. Pozwala ona schować wszystkie ubrania, obuwie, sprzęty i wiele innych przedmiotów, co znacząco poprawia komfort codziennego życia w kawalerce. Wszystko jest schowane, znika “z widoku”, a mieszkanie dzięki temu wydaje się znacznie przestronniejsze niż jest w rzeczywistości.

Dodatkowo, przesuwne drzwi eliminują problem ich otwierania i obijania przy okazji ściany lub innych mebli. W umiejętnie zaplanowanej szafie, z funkcjonalnymi półkami i wieszakami łatwo również o utrzymanie porządku, co w kawalerce również nie jest bez znaczenia.

 

Materiał zewnętrzny