Jak wybrać wyciskarkę do soków z owoców i warzyw?

Hurom wyciskarka wolnoobrotowaHurom One-Step - Wyciskarka wolnoobrotowa

Picie świeżych soków jest zdrowe i wskazane przez Instytut Żywności i Żywienia w liczbie dwóch szklanek. Do wyboru mamy wiele soków w sklepach z krótką datą spożycia, co ma świadczyć o ich świeżości i braku substancji dodatkowych. Cena butelki takiego soku zaczyna się od 2 zł. Alternatywą jest samodzielne wyciskanie soków z owoców i warzyw w domu, szczególnie jeśli dysponujemy czasem. Na emeryturze mamy go pod dostatkiem.

Jak wybrać wyciskarkę do soku?

Na rynku mamy kilka rodzajów urządzeń do przygotowania soków. Najbardziej skuteczną i zdrową jest wyciskarka wolnoobrotowa. Czym różni się od pozostałych? Daje możliwość wyciskania soków z ziół, liści warzyw, np. natka pietruszki, trawa pszeniczna, szpinak sałata, brokuły oraz jagód owoców np. jeżyny, aronie maliny, porzeczki. Sok z wyciskarki jest gęstszy, bardziej syty i można go dłużej przechowywać bez utraty wartości odżywczych soku, którego ilość jest zdecydowanie większa niż uzyskana z pozostałych urządzeń.

Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na moc, ilość obrotów szczotki  i silnika, najlepszy jest indukcyjny, cichy i mocny bezszczotkowy, rodzaj wałka – skuteczny jest ślimakowy. Ważna jest również wielkość otworu wsadowego, który dla przykładu w wyciskarce Hurom One-Stop ma rozmiar 12 cm.

Nie bez znaczenia jest rozmiar wyciskarki oraz gwarancja. Pamiętacie urządzenia sprzed lat? Te, które produkowane są teraz są niewielkie i smukłe jak Hurom One-Stop o wymiarach 296 x 160 x 435 mm z gwarancją na silnik 10 lat.

Pionowa technologia wykorzystywana w tej wyciskarce wolnoobrotowej Hurom ułatwia czyszczenie urządzenia.

Jak wyciska sok wyciskarka wolnoobrotowa Hurom One-Stop?

Wyciskanie soku wyciskarką Hurom One-Stop jest dziecinnie proste i szybkie. Komora do napełniania owocami i warzywami jest czytelnie oznaczona, wbudowany jest również czujnik bezpieczeństwa zamknięcia i otwarcia pokrywy.

  1. Napełnij komorę składnikami
  2. Nie musisz dodawać składników jeden po drugim jak w innych urządzeniach
  3. Zamknij komorę i włącz
  4. Wyciskarka samoczynnie pokroi produkty na mniejsze kawałki, wciągnie do misy i wyciśnie sok
  5. Sok gotowy!

Podstawa misy z sokiem nachylona jest o 3 stopnie dzięki czemu nie uronimy ani kropli soku i bezpiecznie trafi on do szklanki.

Wysoka wydajność i jakość wykonania wyciskarki Hurom One-Stop znacząco wyróżnia ją na rynku wyciskarek. Zastosowane rozwiązania pozwalają na uzyskanie soku o jakości Premium bez wychodzenia z domu. Więcej informacji na stronie producenta https://hurompolska.com

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo