Jak wybrać wczasy?

albania na wczasy senioraJak na wczasy to tak, żeby nie zrujnować portfela.

Grecja, Tunezja, a może Albania? Wybór kierunku wakacyjnego to kwestia indywidualna. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że oprócz kierunku, istnieje jeszcze kilka ważnych czynników, które mogą mieć wpływ na jakość i przebieg wakacji.

Od czego zacząć planowanie urlopu?

Urlop stanowi najlepszy czas na odpoczynek i cieszenie się chwilą. Słońce, plaża, ciekawe zabytki – to wszystko może stać się Waszym udziałem, jeśli tylko podejmiecie kilka istotnych kroków.

– Krok 1. – wybór terminu

Wiele w tej materii zależy od rodzaju branży i pracyjaką wykonujecie. Może zdarzyć się tak, że termin urlopu zostanie Wam narzucony z góry. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wycieczki typu last minute. Czasami spontaniczna decyzja może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Zobacz, gdzie np. możesz jechać na wakacje w kwietniu: http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-w-kwietniu   

– Krok 2. – analiza budżetu domowego

Nie wszystkich stać na wakacje na drugim końcu świata. Zresztą, aby dobrze bawić się, wcale nie musimy lecieć do Australii. Mała analiza budżetu domowego pozwoli Wam więc zaoszczędzić trochę pieniędzy i… nerwów. Może się okazać, że zasięgu ręki jest nawet Zanzibar: http://okiemturysty.pl/zanzibar.

– Krok 3. – wybór kierunku wakacyjnego

Jak wspomnieliśmy na początku, wybór kierunku wakacyjnego to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego, czy wolicie Państwo spędzać czas w basenie, czy na zwiedzaniu lokalnych atrakcji (zabytków, miejsc kultu itp.).   

– Krok 4. – wycieczka z biurem podróży (zobacz opinie o biurach: http://www.okiemturysty.pl/category/biura-podrozy/) czy na własną rękę?

Wycieczka organizowana przez biuro podróży ma wiele zalet – liczne udogodnienia, jak np. opieka rezydenta, możliwość zaoszczędzenia czasu oraz zwrot kosztów wyjazdu w kryzysowych sytuacjach. Bez dwóch zdań jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają zamiar cieszyć się pełną swobodą ruchu oraz formułą All Inclusive. Jeśli jednak wolicie wakacje na własną rękę, już teraz zastanówcie się, gdzie będziecie spać (hostel, hotel czy kemping), w którym kierunku udacie się oraz co zamierzacie robić na miejscu.

Reasumując, wybór wczasów to nie lada sztuka. Najważniejsze jednak, to wiedzieć, czego chce się od wakacji.