Jak wybrać prezent na urodziny?

prezent na urodziny pomysłyPomysły na prezent na urodziny mogą zadziwiać. Dużo zależy od gotówki jaką mamy.

Zarówno dawanie, jak i przyjmowanie prezentów należy raczej do przyjemnych czynności. Mimo to, sam proces wybierania i poszukiwania odpowiedniego podarunku może przysporzyć nieraz sporo trudności, a nawet stresu. Bywa tak, że od razu wiemy, co kupić niektórym osobom i mamy pewność, że dany prezent sprawi im radość. W innych przypadkach jednak, nad dobrym pomysłem głowimy się długimi tygodniami i do ostatniej chwili dręczą nas wątpliwości co do tego, co mogłoby szczerze ucieszyć jubilata. Jak zatem najlepiej wybrać prezent na urodziny i czym kierować się w poszukiwaniach?

Co wziąć pod uwagę wybierając prezent na urodziny?

Zastanawiając się nad wyborem dobrze dopasowanego prezentu urodzinowego, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Pierwszy to oczywiście wiek obdarowanego. Warto tu zwrócić szczególną uwagę na tak zwane okrągłe rocznice (30, 40, 50 lat itd.), a także na uroczystości typu osiemnastka. W obu przypadkach przyjęło się wręczać nieco większe i bardziej kosztowne prezenty, aby podkreślić wyjątkowość okazji. Jeśli bliska nam osoba zaprosiła nas na obchody ważnego dla niej jubileuszu, a chwilowe problemy finansowe uniemożliwiają zakup odpowiedniego prezentu, na ratunek może przyjść szybka gotówka.

prezent na urodziny pomysły

Pomysły na prezent na urodziny mogą zadziwiać. Dużo zależy od gotówki jaką mamy.

Przy wyborze prezentu urodzinowego warto uwzględnić również stopień bliskości, jaki łączy nas z osobą obdarowywaną. Ze strony bliskich i istotnych dla nas członków rodziny oraz przyjaciół liczymy zazwyczaj na bardziej osobiste i spersonalizowane prezenty, w których wyraża się to, jak dobrze się znamy i w jakim stopniu jesteśmy dla siebie ważni. W poszukiwaniu właściwego prezentu podpowiedzią mogą być wówczas zainteresowania i pasje jubilata albo wiedza o tym, o czym od dłuższego czasu marzy.

Pomysły na prezent na urodziny – inspiracje

Jeśli kupujemy prezent osobie, która niekoniecznie jest nam bardzo bliska, zależy nam jednak, aby czymś miłym ją obdarować, warto sięgnąć do katalogu prezentów, które uchodzą za mniej lub bardziej uniwersalne. Niezłym pomysłem może być na przykład zakup wysokiej jakości alkoholu, o ile oczywiście wiemy, że dana osoba ma w zwyczaju go spożywać. Za utrzymane w dobrym tonie uchodzi również wręczanie kwiatów, zwłaszcza tych doniczkowych, które zostaną z obdarowanym na dłużej.

W katalogu pomysłów na prezent urodzinowy dla kobiety znajdziemy między innymi kosmetyki, perfumy, modne gadżety i dodatki, takie jak na przykład apaszka, torebka, zegarek, a także wszelkiego rodzaju biżuteria. Zwłaszcza ta ostatnia uważana jest za bardzo stylowy i elegancki podarunek. W sfinansowaniu zakupu ponadczasowej biżuterii pomóc może na przykład szybka gotówka. Wśród prezentów uważanych za typowo męskie wymienić można natomiast krawaty i pasujące do nich dodatki, paski, zegarki, portfele, a także podręczne narzędzia, takie jak na przykład scyzoryk.

A może prezent przeżyciowy?

Ciekawą i zyskującą z roku na rok coraz większą popularność opcją są również prezenty przeżyciowe, a więc różnego rodzaju bony i karnety umożliwiające przeżycie przygody lub skorzystanie z określonego rodzaju usług. Może to być na przykład karnet na masaż, kurs gotowania, wizyta u makijażystki albo voucher na skok ze spadochronem czy też przejażdżkę luksusowym samochodem. Możliwości jest naprawdę wiele. I choć prezenty te nie są tanie, mamy dzięki nim szansę naprawdę miło zaskoczyć jubilata. W realizacji zakupu z pomocą może zawsze przyjść szybka gotówka.

Zobacz: Testy i Recenzje