Jak wybrać polisę? Porównanie ubezpieczeń grupowych

Porównanie ubezpieczeń grupowychPorównanie ubezpieczeń grupowych

Ubezpieczenia grupowe to oferta, którą proponują różnorodne towarzystwa ubezpieczeniowe. Każde oczywiście jest przez to inne. Różnią się zakresem ochrony, mnogością umów dodatkowych, cenami oraz dostępnością również dla członków rodzin osób ubezpieczonych. Wybierając polisę dla swoich pracowników warto więc porównać dostępne na rynku propozycje i oferty i wybrać tę rzeczywiście najlepszą z nich.

Ubezpieczenia grupowe

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że ubezpieczenie grupowe, to towar, który można kupić, wybrać porównać, prawie jak namacalny przedmiot. Każde ubezpieczenie ma cechy, które można między sobą porównywać. To właśnie efekt tego porównania powinien być powodem do dokonania zakupu. Należy więc sprawdzić, czy polisa jest tania, czy oferuje duże możliwości ochrony i jak wygląda kwestia jej kontynuowania czy karencji. Oferta, która najlepiej wypadnie podczas tych wszystkich porównań powinna być tą właściwą. Co więcej, to, że dla jednego przedsiębiorcy oferta wyda się ciekawa, nie oznacza to jednak, że inny będzie miał to samo zdanie. I to jest całkowicie możliwe

Zakres polisy

W pierwszej kolejności należy więc porównać zakres polisy. Jak chronione jest życie ubezpieczonego, ile sytuacji, w których może dojść do śmierci jest objęte ochroną. Czy tylko te typowo związane z pracą jak śmierć podczas pracy lub w drodze do pracy? Czy również takie zdarzenia, do których dojść może w czasie normalnego funkcjonowania w prywatnym życiu? Czy zakres ochrony zdrowia uwzględnia wszystkie możliwe zagrożenia? Czy jest to polisa wyczerpująca możliwe zagrożenia? A jak z ochroną życia i zdrowia bliskich? Czy ubezpieczenie również to obejmuje? Czy zdarzenia dotyczące członków rodziny zostały objęte ochroną?

Balsam Szostakowskiego Eljot

Koszt polisy

W drugiej kolejności należy porównać koszt różnych polis. Najlepiej zrobić to za pomocą symulacji. Należy wskazać wszystkie oczekiwania, podać profil pracowników i pozyskać wycenę od różnych towarzystw. Tylko porównując dokładnie takie same oferty, stworzone dla tej samej firmy i o tym samym zakresie można realnie i rzetelnie dokonać porównania. Oczywiście warto wybrać najtańsze rozwiązanie.

Kontynuacja ubezpieczenia grupowego

Czy towarzystwo dopuszcza możliwość kontynuowania ubezpieczenia? Czy oferuje możliwość bycia ubezpieczonym nawet, gdy pracownik opuści zakład pracy? To jak wygląda kontynuacja ubezpieczenia grupowego na ubezpieczeniagrupowe.com.pl można sprawdzić i porównać. Jak bardzo zmieniają się warunki i jakie oferty przedstawiają towarzystwa. Zwykle bowiem kontynuacja odbywa się na nieco innych warunkach niż ochrona w ramach zakładu pracy.

Karencje w ubezpieczeniu grupowym

Nie bez znaczenia są również karencje, które także warto sprawdzić i porównać. Im krótsze, tym naturalnie lepiej. Oczywiście, nie zawsze da się tak zrobić, że polisa będzie i tania i z krótkimi karencjami. Czasem trzeba wybrać to, co jest po prostu ważniejsze. Warto jednak porównać pod każdym kątem, żeby mieć pewność co do podjętej przez siebie decyzji. Bardzo pomocne są w tym porównywarki czy różne poradniki. Pomoc oferuje również strona ubezpieczeniagrupowe.com.pl.

Warto wybrać dla swoich pracowników ubezpieczenie jak najlepsze i najkorzystniejsze, ponieważ takie ma sens, dobrze działa i przywiązuje pracowników do firmy.

Słuchmed badanie słuchu za darmo