Jak wybrać meble wypoczynkowe do nowoczesnego salonu?

Narożnik sprawdzi się w każdym salonie.
Nowoczesny styl w salonie polega na minimalizmie i neutralności. Czyste linie i kolory tworzą nowoczesną przestrzeń. Jeśli obrałaś już kolor podstawowy, popracuj nad odważnymi akcentami w postaci dekoracji i akcesoriów. Meble tapicerowane do nowoczesnego salonu to ważny wybór podczas jego aranżacji. Muszą być przede wszystkim wygodne i dostosowane do Twoich potrzeb. Jednak nie muszą stapiać się ze ścianą i innymi meblami.

Jak wybrać nowoczesne meble tapicerowane do salonu?

Postaw na prostokątną kanapę, narożnik lub fotel. Jeśli potrzebujesz cichej i przytulnej przestrzeni, wykorzystaj meble w neutralnym kolorze.

  • Idealne kolory, które wpływają korzystnie na spokojną przestrzeń to taupe, beż, granat, brąz lub szary.
  • Jednak jeśli potrzebujesz jasnej i żywej przestrzeni w salonie, wybierz meble wypoczynkowe w energetycznych zieleniach, czerwieni lub kolorze żółtym.
  • Ustaw kanapę wzdłuż najdłuższej krawędzi dywanu i ustaw obok fotel wypoczynkowy, aby uzyskać symetrię.

Jakie funkcje powinny mieć nowoczesne meble wypoczynkowe?

Nowoczesne meble wypoczynkowe powinny być przede wszystkim praktyczne. Obecnie produkowane są kanapy i narożniki z funkcją spania, pojemnikami na pościel, dodatkowymi półkami i regulowanymi zagłówkami.

Wszystko to sprawia, że korzystanie z nich na co dzień ułatwia życie. Jednak możesz zdecydować się również na prosty geometryczny model, bez funkcji spania. Takie meble wypoczynkowe są w niższej cenie, jednak nie oferują dodatkowych funkcji.

Nowoczesny salon – praktyczne porady

  • Jeśli w salonie znajduje się centrum seansów filmowych, upewnij się, że telewizor jest widoczny zarówno z kanapy, narożnika, jak i fotela.
  • Aby złagodzić ostrzejsze wzory, użyj miękkich dywanów i poduszek. Dzięki temu nowoczesny salon stanie się przytulny.
  • Poduszki i koce na meblach tapicerowanych również złagodzą ostrą geometrię, a ciepłe i żywe kolory złamią subtelnie neutralny wydźwięk aranżacji.
  • Nadmiar poduszek możesz przechowywać w szafie lub w pojemniku na pościel.
  • Wybierz symetryczne i geometryczne formy dla nowoczesnego akcentu w salonie. Postaw na kwadratowe meble, proste wzory i akcentujące kolory dla ponadczasowego designu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo